“System of a Down”-ը շուտով կարող է համերգ ունենալ Հայաստանում
Երեւան: Մեդիամաքս: Հնարավոր է, որ մոտ ապագայում Հայաստանում կայանա հանրահայտ "System of a Down” խմբի համերգը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին ՀՀ նախագահի հետ Թումո նորաբաց կենտրոնում կայացած զրույցի ընթացքում ասել է ամերիկահայ ռոք երաժիշտ եւ երգահան, խմբի մեներգիչ Սերժ Թանկյանը:
Զրուցակիցները խոսել են երգչի ստեղծագործական եւ հասարակական գործունեության մասին: Ամերիկահայ ռոք երաժիշտը վստահեցրել է, որ շարունակելու է Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանն ուղղված իր ջանքերը:
Հանրապետության ղեկավարը Սերժ Թանկյանին մաղթել է ստեղծագործական հետագա հաջողություններ եւ շնորհակալություն հայտնել նրա հայանպաստ գործունեության համար:

System of a Down скоро может выступить с концертом в Армении
Ереван, 15 августа. /Медиамакс/. Возможно, в ближайшем будущем в Армении состоится концерт знаменитой рок-группы System of a Down.
Как сообщает Медиамакс, об этом в ходе беседы с президентом Армении Сержем Саргсяном в ходе открытия центра «Тумо» сказал американский рок-исполнитель армянского происхождения, вокалист группы System of a Down Серж Танкян.
Собеседники поговорили о творческой и общественной деятельности исполнителя. Серж Танкян заверил, что продолжит свои усилия, направленные на признание Геноцида армян.