2013 թվականից Հայաստանում խաղատներ կգործեն միայն Ջերմուկում, Սեւանում եւ Ծաղկաձորում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօր հաստատել է խաղատուն եւ շահումով (այդ թվում՝ ինտերնետ շահումով) խաղ իրականացնող կազմակերպություններին գործունեության իրականացման վայրի նկատմամբ ներկայացվող պահանջները եւ չափանիշները հաստատելու մասին որոշումը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանն այսօր կառավարության նիստում տեղեկացրել է, որ 2013 թ-ից ուժի մեջ մտնող «Շահումով խաղերի եւ խաղատների մասին» օրենքի համաձայն` 2013 թվականի հունվարի 1-ից հետո խաղատուն կամ շահումով խաղ կարող է կազմակերպվել Ծաղկաձոր, Ջերմուկ եւ Սեւան համայնքների վարչական սահմաններում:
Որոշման համաձայն, խաղատները եւ շահումով խաղ իրականացնող սուբյեկտները պետք է ուղիղ գծով առնվազն 500 մետր հեռավորության վրա գտնվեն կրթական եւ պատմամշակութային օջախներից, պետական հիմնարկներից եւ հիվանդանոցներից եւ ունենան խաղատան համար առնվազն 250 քառ. մետր, իսկ շահումող խաղի համար` առնվազն 100 քառ. մետր ընդհանուր մակերես:

From 2013 casinos in Armenia will be located only in Jermuk, Sevan and Tsakhkadzor - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Today, the government of Armenia approved the decision on the requirements and criteria set to the location of casinos and entities organizing games of chance (including entities organizing online games of chance).
During today’s session of the government Armenian Minister of Finance Vache Gabrielyan said that in accord with the law “On entities organizing games of chance and casino” which will come into force since January 2013, a casino or an entity organizing games of chance may open only in Tsakhkadzor, Jermuk and Sevan or nearby territories.
According to the decision, entities organizing games of chance and casinos should be located 500 meters away from educational and historical-cultural objects, governmental institutions and hospitals and should be at least 250 square meters in size, whereas entities organizing games of chance should have an area of at least 100 square meters.