Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի կարգադրությամբ ստեղծվել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում ինստիտուցիոնալ համակարգի բարեփոխումների ապահովման աշխատանքային խումբ՝ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ:
Նախագահի մեկ այլ կարգադրությամբ ստեղծվել է հանրային ծառայության համակարգի բարեփոխումների ապահովման աշխատանքային խումբ՝ փոխվարչապետ Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորությամբ:
Աշխատանքային խմբերին հանձնարարվել է նախապատրաստել համապատասխան օրենքների փոփոխությունների նախագծերը, որոնք ՀՀ նախագահի հետ համաձայնեցնելուց հետո, կներկայացվեն կառավարության քննարկմանը:

Yerevan /Mediamax/. Under the order of President of Armenia Serzh Sargsyan a working group was formed to ensure institutional reforms in the fight against corruption, with Minister of Justice Arpine Hovhannisyan performing as a head.
Under a different order of the President, a working group was formed on reforms in public service, headed by Deputy Prime Minister Vache Gabrielyan.
The two groups were instructed to prepare corresponding draft constitutional amendmends, which will be introduced at the government session after receiving the President’s approval.