Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի կարգադրությամբ ստեղծվել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում ինստիտուցիոնալ համակարգի բարեփոխումների ապահովման աշխատանքային խումբ՝ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ:
Նախագահի մեկ այլ կարգադրությամբ ստեղծվել է հանրային ծառայության համակարգի բարեփոխումների ապահովման աշխատանքային խումբ՝ փոխվարչապետ Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորությամբ:
Աշխատանքային խմբերին հանձնարարվել է նախապատրաստել համապատասխան օրենքների փոփոխությունների նախագծերը, որոնք ՀՀ նախագահի հետ համաձայնեցնելուց հետո, կներկայացվեն կառավարության քննարկմանը:

Создана антикоррупционная рабочая группа - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. По распоряжению президента Армении Сержа Саргсяна создана рабочая группа по обеспечению реформирования институциональной системы в области борьбы с коррупцией, которую возглавила министр юстиции Арпине Ованнисян.
Другим распоряжением президента создана рабочая группа по обеспечению реформирования системы общественных служб во главе с вице-премьером Ваче Габриеляном.
Рабочим группам поручено подготовить проекты изменений соответствующих законов, которые после согласования с президентом будут представлены на рассмотрение правительства.