Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել Վարդենիս-Մարտակերտ ճանապարհի բացմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի հետ միասին ներկա է գտնվել Վարդենիս-Մարտակերտ ավտոճանապարհի բացման արարողությանը:
Ճանապարհը կառուցվել է համայն հայության նվիրատվություններով՝ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից 2013 եւ 2014 թթ հեռուստամարաթոնների ընթացքում հավաքագրված միջոցների եւ Հայաստանի ու Արցախի կառավարությունների աջակցությամբ։
Սերժ Սարգսյանը եւ Բակո Սահակյանը Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Պարգեւ Սրբազանի հետ այցելել են նաեւ Դադիվանք՝ ծանոթացել վանական համալիրում իրականացվող վերականգնողական աշխատանքների ընթացքին եւ մոմ վառել Դադիվանքի Սբ. Աստվածածին Կաթողիկե եկեղեցում:
Հայկական երկու հանրապետությունների նախագահները Արցախի Ասկերանի շրջանում այսօր կայցելեն նաեւ գինու նորաբաց գործարան:
Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 2-ին Ստեփանակերտում կմասնակցի Արցախի Հանրապետության հռչակման 26-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին:

Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan and Artsakh President Bako Sahakyan attended the opening of the Vardenis-Martakert highway.
The road was built with donations made by Armenians from all over the world, including the funds raised by Hayastan All-Armenian Fund during the 2013 and 2014 telethons, and with the support of the governments of Armenia and Artsakh.
Accompanied by Artsakh Diocese Primate Pargev Srbazan, Serzh Sargsyan and Bako Sahakyan made a visit tp Dadivank to get acquainted with the reconstruction underway in the monastic complex and light a candle at the Holy Virgin Church of Dadivank.
Heads of the two Armenian states will also visit the newly opened wine factory in Askeran region of Artsakh today.
Serzh Sargsyan will take part in the celebration of the 26th anniversary of the Independence of Artsakh Republic on September 2 in Stepanakert.