Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել Վարդենիս-Մարտակերտ ճանապարհի բացմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի հետ միասին ներկա է գտնվել Վարդենիս-Մարտակերտ ավտոճանապարհի բացման արարողությանը:
Ճանապարհը կառուցվել է համայն հայության նվիրատվություններով՝ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից 2013 եւ 2014 թթ հեռուստամարաթոնների ընթացքում հավաքագրված միջոցների եւ Հայաստանի ու Արցախի կառավարությունների աջակցությամբ։
Սերժ Սարգսյանը եւ Բակո Սահակյանը Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Պարգեւ Սրբազանի հետ այցելել են նաեւ Դադիվանք՝ ծանոթացել վանական համալիրում իրականացվող վերականգնողական աշխատանքների ընթացքին եւ մոմ վառել Դադիվանքի Սբ. Աստվածածին Կաթողիկե եկեղեցում:
Հայկական երկու հանրապետությունների նախագահները Արցախի Ասկերանի շրջանում այսօր կայցելեն նաեւ գինու նորաբաց գործարան:
Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 2-ին Ստեփանակերտում կմասնակցի Արցախի Հանրապետության հռչակման 26-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին:

Президент Армении присутствовал на открытии дороги Варденис-Мартакерт - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президенты Армении и Арцаха Серж Саргсян и Бако Саакяном присутствовали сегодня на церемонии открытия автодороги Варденис-Мартакерт.
Дорога была построена на пожертвования всего армянства, в частности, на средства, собранные на телемарафонах Всеармянского фонда «Армения» в 2013 и 2014 году, и при поддержке правительств Армении и Арцаха.
Серж Саргсян и Бако Саакян вместе с предводителем Арцахской епархии архиепископом Паргевом Мартиросяном также посетили Дадиванк, ознакомились с проводимыми в монастырском комплексе реставрационными работами.
Президенты двух армянских республик сегодня посетят также новый винный завод в Аскеранском районе Арцаха.
2 сентября в Степанакерте Серж Саргсян примет участие в праздничных мероприятиях, приуроченных к 26-летию провозглашения Республики Арцах.