Արթուր Վանեցյանը հանդիպել է Ռուսաստանի դեսպանի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
«Անդրադառնալով երկու երկրների միջեւ հաստատված ամուր համագործակցությանը՝ Արթուր Վանեցյանը նշել է, որ այդ բարեկամությունը նպաստում է երկու պետությունների տարբեր գերատեսչությունների փոխգործակցության ամրապնդմանը, իսկ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի հատուկ ծառայությունների միջեւ համագործակցությունը՝ էլ ավելի ամրապնդում արդեն գոյություն ունեցող հարաբերությունները», - ասված է ԱԱԾ հաղորդագրության մեջ:
Սերգեյ Կոպիրկինը նույնպես կարեւորել է երկու գերատեսչությունների փոխշահավետ համագործակցությունը՝ նշելով, որ Ռուսաստանի համար Հայաստանը մի շարք ուղղություններով համատեղ գործունեության կարեւորագույն ռազմավարական գործընկեր է:
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել եւ առավել սերտացնել ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության եւ ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության ու արտաքին հետախուզության ծառայության միջեւ համագործակցությունը՝ մասնագիտական բոլոր ուղղություններով:

Директор СНБ Армении и посол России обсудили вопросы взаимодействия - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян принял сегодня посла России Сергея Копыркина.
«Коснувшись крепкого сотрудничества, установленного между двумя странами, Артур Ванецян отметил, что эта дружба способствует укреплению взаимодействия разных ведомств двух государств, а сотрудничество между спецслужбами Армении и России еще больше укрепляет имеющиеся отношения»,- говорится в сообщении СНБ.
Сергей Копыркин подчеркнул, что Армения для России – важнейший стратегический партнер по ряду направлений совместной деятельности.
Стороны выразили готовность продолжить наращивание сотрудничества между Службой национальной безопасности Армении, Федеральной службой безопасности и Службой внешней разведки РФ по всем профессиональным направлениям.