Արթուր Վանեցյանը հանդիպել է Ռուսաստանի դեսպանի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
«Անդրադառնալով երկու երկրների միջեւ հաստատված ամուր համագործակցությանը՝ Արթուր Վանեցյանը նշել է, որ այդ բարեկամությունը նպաստում է երկու պետությունների տարբեր գերատեսչությունների փոխգործակցության ամրապնդմանը, իսկ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի հատուկ ծառայությունների միջեւ համագործակցությունը՝ էլ ավելի ամրապնդում արդեն գոյություն ունեցող հարաբերությունները», - ասված է ԱԱԾ հաղորդագրության մեջ:
Սերգեյ Կոպիրկինը նույնպես կարեւորել է երկու գերատեսչությունների փոխշահավետ համագործակցությունը՝ նշելով, որ Ռուսաստանի համար Հայաստանը մի շարք ուղղություններով համատեղ գործունեության կարեւորագույն ռազմավարական գործընկեր է:
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել եւ առավել սերտացնել ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության եւ ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության ու արտաքին հետախուզության ծառայության միջեւ համագործակցությունը՝ մասնագիտական բոլոր ուղղություններով:

Yerevan /Mediamax/. Director of the Armenian National Security Service Artur Vanetsyan has received Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopyrkin today.
“Touching on the strong partnership between Armenia and Russia, Artur Vanetsyan noted that these friendly relations facilitate collaboration for state agencies from both sides, while the cooperation between special services of Russia and Armenia further strengthens the relations,” said the National Security Service.
Sergey Kopyrkin also attached importance to mutually beneficial cooperation between the special services and added that Armenia remains a key strategic partner for Russia in a number of areas of joint efforts.
Both parties shared their countries’ readiness to maintain and expand collaboration between Armenian National Security Service and Russia’s Federal Security Service and Foreign Intelligence Service in all professional areas.