ԵԱՀԿ-ում գերազանց են գնահատել Հայաստանի Պաշտպանի աշխատանքը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարշավայում տեղի ունեցած ԵԱՀԿ բարձրաստիճան համաժողովի ընթացքում նշվել է, որ Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատանքը ժողովրդավարության խթանման գերազանց օրինակ է։
ՀՀ ՄԻՊ գրասենյակից հայտնում են, որ Եվրոպական միության եւ դրա անդամ երկրների անունից այդ հայտարարությունը սեպտեմբերի 17-ին հրապարակել է Միացյալ Թագավորության ներկայացուցիչը:
Ըստ հայտարարության՝ ընդգծվել է Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի եւ նրա աշխատակազմի դրական դերն այս տարի տեղի ունեցած խաղաղ հավաքների մշտադիտարկման հարցում:
«Այն գերազանց օրինակ է, որը ցույց է տալիս, թե ինչպես կարող է անկախ մշտադիտարկումը խթանել ժողովրդավարությունը»,- նշված է հայտարարությունում։

Yerevan/Mediamax/. It was noted at the OSCE High-Level Conference in Warsaw that Armenian Ombudsman’s activity is a perfect example of democracy promotion.
Armenian Ombudsman’s Office informed that the statement by European Union and its member states was released on September 17 by UK representative.
The statement emphasized the role of Armenian Ombudsman and his staff in constant monitoring of peaceful assemblies this year.
“This is a perfect example, which shows how independent monitoring can promote democracy,” the statement reads.