Հայաստանում արգելափակվել է Սոլովյովի հաղորդումների հեռարձակումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Ավետ Պողոսյանն այսօր հայտնել է, որ «ՌՏՌ-Պլանետա» հեռուստաալիքով հեռարձակվող «Երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» եւ «Կիրակի երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» հեղինակային հաղորդումների հեռարձակումը Հայաստանում արգելափակվել է:
Ավետ Պողոսյանն ասել է, որ որոշումը կայացրել է «Հայաստանի հեռուստատեսային եւ ռադիոհաղորդիչ ցանց» ՓԲԸ-ն՝ հիմք ընդունելով ՀՀ կառավարության եւ ՌԴ կառավարության միջեւ զանգվածային հեռահաղորդակցության ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագրի 5-րդ եւ 6-րդ հոդվածների վերջին շրջանում արձանագրված շարունակական խախտումների փաստը:

В Армении заблокировано вещание телепередач Владимира Соловьева - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Заместитель министра высокотехнологической промышленности Авет Погосян сообщил сегодня, что в Армении заблокирована трансляция авторских программ «Вечер с Владимиром Соловьевым» и «Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым», транслируемых на телеканале «РТР-Планета».
Авет Погосян сообщил, что решение принято госкомпанией «Армянская телерадиовещательная сеть» на основе неоднократных нарушений статей 5 и 6 Соглашения между правительствами Армении и России о сотрудничестве в сфере массовых телекоммуникаций.