Հայաստանում արգելափակվել է Սոլովյովի հաղորդումների հեռարձակումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Ավետ Պողոսյանն այսօր հայտնել է, որ «ՌՏՌ-Պլանետա» հեռուստաալիքով հեռարձակվող «Երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» եւ «Կիրակի երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» հեղինակային հաղորդումների հեռարձակումը Հայաստանում արգելափակվել է:
Ավետ Պողոսյանն ասել է, որ որոշումը կայացրել է «Հայաստանի հեռուստատեսային եւ ռադիոհաղորդիչ ցանց» ՓԲԸ-ն՝ հիմք ընդունելով ՀՀ կառավարության եւ ՌԴ կառավարության միջեւ զանգվածային հեռահաղորդակցության ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագրի 5-րդ եւ 6-րդ հոդվածների վերջին շրջանում արձանագրված շարունակական խախտումների փաստը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian deputy minister of high-tech industry Avet Poghosyan announced today that the broadcasting of "Evening with Vladimir Solovyov” and "Sunday evening with Vladimir Solovyov” programs on the RTR-Planeta TV channel have been blocked in Armenia.
Avet Poghosyan noted that the decision was made by Armenia’s Television and Radio Broadcasting Network CJSC, based on the continuous violations of Articles 5 and 6 of the agreement signed between the Armenian and Russian governments on cooperation in the field of mass telecommunications.