Հայաստանի բնակչության ¼-րդից ավելին աղքատ է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ֆինանսների փոխնախարար Վարդան Արամյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանում գործազրկության աճ չի նկատվում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր կայացած ասուլիսում Վարդան Արամյանն ասել է, որ, ընդհանուր առմամբ, ամբողջ աշխարհում է գործազրկության աճ նկատվում:
«Հայաստանում գործազրկությունը կազմում է մոտավորապես 18%: Դրա աճի ցուցանիշներ չեն նկատվում»,- ասել է փոխնախարարը:
Վարդան Արամյանի ներկայացրած տվյալներով, աղքատության մակարդակը Հայաստանում ներկայումս կազմում է 27.6%: 2008 թ-ին աղքատության ցուցանիշը 23% էր:
Անդրադառնալով ՀՀ կառավարության արտաքին պարտքին՝ Վարդան Արամյանը փոխանցել է, որ այն կազմում է $ 3.6 մլրդ: Նրա խոսքով, 2013 թ-ին պետական պարտքի սպասարկման համար կհատկացվի $ 273 մլն:

Более четверти населения Армении живет в бедности - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Заместитель министра финансов Армении Вардан Арамян сегодня заявил, что в Армении не наблюдается роста безработицы.
Как сообщает Медиамакс, во время сегодняшней пресс-конференции замминистра финансов сказал, что рост безработицы наблюдается в целом по всему миру.
«Безработица в Армении составляет почти 18%. Показателей роста не наблюдается»,- сказал замминистра.
По данным, представленным Варданом Арамяном, уровень бедности в Армении составляет 27.6%. В 2008 году данный уровень составлял 23%.
Касаясь внешнего долга Армении, Вардан Арамян сообщил, что он приблизился к $‌3.6 млрд. По его словам, в 2013 году для обслуживания госдолга из бюджета будет выделено $‌273 млн.