Հայաստանի բնակչության ¼-րդից ավելին աղքատ է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ֆինանսների փոխնախարար Վարդան Արամյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանում գործազրկության աճ չի նկատվում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր կայացած ասուլիսում Վարդան Արամյանն ասել է, որ, ընդհանուր առմամբ, ամբողջ աշխարհում է գործազրկության աճ նկատվում:
«Հայաստանում գործազրկությունը կազմում է մոտավորապես 18%: Դրա աճի ցուցանիշներ չեն նկատվում»,- ասել է փոխնախարարը:
Վարդան Արամյանի ներկայացրած տվյալներով, աղքատության մակարդակը Հայաստանում ներկայումս կազմում է 27.6%: 2008 թ-ին աղքատության ցուցանիշը 23% էր:
Անդրադառնալով ՀՀ կառավարության արտաքին պարտքին՝ Վարդան Արամյանը փոխանցել է, որ այն կազմում է $ 3.6 մլրդ: Նրա խոսքով, 2013 թ-ին պետական պարտքի սպասարկման համար կհատկացվի $ 273 մլն:

Over 25% of Armenia's population lives in poverty - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Deputy Minister of Finance of Armenia Vardan Aramyan stated today that growth in unemployment is registered in Armenia.
During a press conference today, the Deputy Minister said that on the whole, unemployment growth is registered across the globe, Mediamax reports.
"Unemployment in Armenia makes about 18%. There are now growth indices", said the Deputy Minister.
As of the data presented by Vardan Aramyan, the poverty level in Armenia makes 27/6%. The index made 23% in 2008.
Touching upon Armenia's external debt, Vardan Aramyan said that is getting closer to USD 3.6bln. According to him, in 2013, USD 273mln will be allocated from the state budget to pay off the state debt.