50 էլեկտրոնային չվացուցակներից գործարկված են 20-ը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի քաղաքապետարանի կողմից իրականացվող ծրագրի շրջանակում մայրաքաղաքի հասարակական տրանսպորտի կանգառներում տեղադրված ժամատախտակներից 20-ը գործարկված են:
Դեռեւս 2013 թվականին նախատեսվել էր Երեւանի առավել մարդաշատ 50 կանգառներում տեղադրել էլեկտրոնային չվացուցակների համակարգը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին տեղեկացրել են «Երեւան քաղաքի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոն» ՓԲԸ-ից, այս պահի դրությամբ բոլոր 50 կանգառներում ժամատախտակները տեղադրված են, որոնցից 20-ը գործարկված են, իսկ մյուսների գործարկումը ընթացքի մեջ է եւ գտնվում է ավարտական փուլում:
250 ավտոբուսներում տեղադրվել են GPS համակարգեր, որոնցից ստացվող առժամանակյա տվյալները արտացոլվում են ժամատախտակների վրա:
«Երեւան քաղաքի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոն»-ից տեղեկացրել են, որ շարունակվում են բանակցություններ ներդրողների հետ` ծրագրի ընդլայնման կապակցությամբ:

20 онлайн-табло на автобусных остановках Еревана введены в эксплуатацию - Mediamax.am
В начале 2013 года мэрия решила установить электронные табло, указывающие время прибытия автобусов на 50-и наиболее многолюдных остановках столицы.
Как сообщили Медиамакс в ЗАО «Центр технологий управления города Еревана», в настоящее время на всех 50-и остановках табло уже установлены, 20 их них введены в эксплуатацию. Ввод в действие остальных находится на завершающем этапе.
На 250-и городских автобусах установлены системы GPS, данные с которых в режиме реального времени выводятся на табло.
В ЗАО «Центр технологий управления города Еревана» сообщили также, что продолжаются переговоры с инвесторами относительно расширения программы.