Մեդիամաքս-ը եւ ԱրմենՏել-ը կաջակցեն «Շնչող պատեր»-ին
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքս-ը եւ ԱրմենՏելն այսօր հայտարարել են, որ կաջակցեն «Շնչող պատեր» կամավորական նախաձեռնությանը:
2012 թ. դեկտեմբերին ԱրմենՏել-ի հովանավորությամբ լույս էր տեսել Մեդիամաքս-ի «Երեւան XX դար» գիրքը: Ընկերությունները հայտարարել էին, որ գրքի վաճառքից ստացված միջոցներով կիրականացվի որեւէ նախագիծ Երեւանի քաղաքի համար:
Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանն այսօր ասել է, որ որոշում է կայացվել աջակցել «Շնչող պատեր» կամավորական նախաձեռնությանը, որի անդամները այս տարի նկարազարդել էին Երեւանի մի շարք հիվանդանոցների եւ պոլիկլինիկաների մանկական բաժանմունքները:
Մեդիամաքս-ի եւ ԱրմենՏելի հետ համագործակցության շնորհիվ «Շնչող պատեր»-ի անդամները կնկարազարդեն Երեւանի մոտ 10 մանկապարտեզներ:
«Շնչող պատեր» կամավորական նախաձեռնության ղեկավար Սաթենիկ Գրիգորյանը տեղեկացրել է, որ այս պահին ընթանում են նախապատրաստական աշխատանքները` նախաձեռնության անդամները այցելում են մանկապարտեզներ` «հարմար» պատեր ընտրելու նպատակով: Սպասվում է, որ առաջին մանկապարտեզը կնկարազարդվի մոտ ապագայում:
«Մեզ շատ է դուր եկել այս նախաձեռնությունը եւ ուրախ ենք աջակցել նրան», - ասել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Երեւան XX դար» նախագիծը գերազանցեց մեր բոլոր սպասումները` դառնալով իսկական սոցիալական երեւույթ: Հատկապես հաճելի է, որ ավարտում ենք նախագիծը` աջակցելով «Շնչող պատեր» նախաձեռնությանը: Կարծում եմ, որ այն, ինչ անում են «Շնչող պատեր»-ի կամավորները, իսկապես կարեւոր է առողջ ու բարի հասարակություն կառուցելու համար եւ շատ ուրախ եմ, որ մենք կարող ենք օգնել նրանց», - ասել է Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:

Медиамакс и АрменТел поддержат волонтерский проект «Дышащие стены»
Ереван/Медиамакс/. Медиамакс и АрменТел объявили сегодня о поддержке волонтерской инициативы «Дышащие стены».
В декабре 2012 года благодаря спонсорству АрменТел была издана книга Медиамакс «Ереван. XX век». Компании заявили, что на средства, вырученные от продажи книги, будет реализован какой-либо проект для Еревана.
Директор Медиамакс Ара Тадевосян сказал сегодня, что совместно с АрменТел было принято решение содействовать волонтерской инициативе «Дышащие стены», члены которой в этом году художественно оформили стены детских отделений нескольких больниц и поликлиник Еревана.
Благодаря сотрудничеству с Медиамакс и АрменТел члены «Дышащих стен» оформят стены около 10 детских садов Еревана.
Руководитель волонтерской инициативы «Дышащие стены» Сатеник Григорян сообщила, что в настоящее время ведутся подготовительные работы, члены инициативы посещают детские сады, чтобы выбрать «удобные» стены. Ожидается, что оформление первого детскада начнется в ближайшем будущем.
«Нам очень понравилась эта инициатива, и мы рады содействовать ей», - сказал гендиректор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
«Проект «Ереван. XX век» превзошел все наши ожидания и стал целым социальным явлением. Особенно приятно, что мы заканчиваем проект, поддерживая инициативу «Дышащие стены». Думаю, то, что делают волонтеры «Дышащих стен» действительно важно для создания здорового и доброго общества, и я очень рад, что мы можем им помочь», - сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.