Մեդիամաքս-ը եւ ԱրմենՏել-ը կաջակցեն «Շնչող պատեր»-ին
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքս-ը եւ ԱրմենՏելն այսօր հայտարարել են, որ կաջակցեն «Շնչող պատեր» կամավորական նախաձեռնությանը:
2012 թ. դեկտեմբերին ԱրմենՏել-ի հովանավորությամբ լույս էր տեսել Մեդիամաքս-ի «Երեւան XX դար» գիրքը: Ընկերությունները հայտարարել էին, որ գրքի վաճառքից ստացված միջոցներով կիրականացվի որեւէ նախագիծ Երեւանի քաղաքի համար:
Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանն այսօր ասել է, որ որոշում է կայացվել աջակցել «Շնչող պատեր» կամավորական նախաձեռնությանը, որի անդամները այս տարի նկարազարդել էին Երեւանի մի շարք հիվանդանոցների եւ պոլիկլինիկաների մանկական բաժանմունքները:
Մեդիամաքս-ի եւ ԱրմենՏելի հետ համագործակցության շնորհիվ «Շնչող պատեր»-ի անդամները կնկարազարդեն Երեւանի մոտ 10 մանկապարտեզներ:
«Շնչող պատեր» կամավորական նախաձեռնության ղեկավար Սաթենիկ Գրիգորյանը տեղեկացրել է, որ այս պահին ընթանում են նախապատրաստական աշխատանքները` նախաձեռնության անդամները այցելում են մանկապարտեզներ` «հարմար» պատեր ընտրելու նպատակով: Սպասվում է, որ առաջին մանկապարտեզը կնկարազարդվի մոտ ապագայում:
«Մեզ շատ է դուր եկել այս նախաձեռնությունը եւ ուրախ ենք աջակցել նրան», - ասել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Երեւան XX դար» նախագիծը գերազանցեց մեր բոլոր սպասումները` դառնալով իսկական սոցիալական երեւույթ: Հատկապես հաճելի է, որ ավարտում ենք նախագիծը` աջակցելով «Շնչող պատեր» նախաձեռնությանը: Կարծում եմ, որ այն, ինչ անում են «Շնչող պատեր»-ի կամավորները, իսկապես կարեւոր է առողջ ու բարի հասարակություն կառուցելու համար եւ շատ ուրախ եմ, որ մենք կարող ենք օգնել նրանց», - ասել է Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:

Mediamax and ArmenTel to support “Breathing Walls” volunteer project
Yerevan /Mediamax/. Mediamax and ArmenTel announced their support to “Breathing Walls” volunteer initiative today.
In December 2012, ArmenTel sponsored publication of Mediamax's “Yerevan. 20th Century” book. The companies stated that the money gained as a result of the sales of the book will be allocated to implementation of a project for Yerevan.
Mediamax’s Director Ara Tadevosyan said today that they decided jointly with ArmenTel to support “Breathing Walls” volunteer initiative which members painted the walls of children’s departments of some hospitals and policlinics in Yerevan.
Owing to cooperation with Mediamax and ArmenTel, members of “Breathing Walls” initiative will provide the design of the walls of about 10 kindergartens in Yerevan.
Head of “Breathing Walls” volunteer initiative Satenik Grigoryan said that they are conducting preparatory works and members of the initiative visit kindergartens to pick up “convenient” walls. The design works of the first kindergarten is expected to start in near future.
“We liked the initiative very much and we are glad to support it”, said ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin.
“”Yerevan.20th Century” project exceeded all our expectations and became a valuable social phenomenon. It’s especially pleasant that we finish the project by supporting “Breathing Walls” initiative. I think what the volunteers of “Breathing Walls” do is really important for creating a healthy and kind society and I am very glad that we can help them”, said Mediamax's Director Ara Tadevosyan.