«Երեւան. XX դար» գիրք - Mediamax.am
2012թ. դեկտեմբերին Մեդիամաքս-ը եւ «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն ներկայացրեցին «Երեւան. XX դար» գիրքը: Գիրքը ստեղծված է համանուն նախագծի հիման վրա:
Գրքում ներառվել են 15 պատմություններ այն շենքերի եւ վայրերի մասին, որոնք մեծ նշանակություն ունեն Երեւանի համար: Մասնավորապես, ընթերցողները կարող են ծանոթանալ Կասկադի, Փակ Շուկայի, «Անի» եւ «Սեւան» հյուրանոցների, Կարապի լճի, «Կոզիրյոկ» սրճարանի, Երիտասարդության պալատի, «Հրազդան» մարզադաշտի, «Մոսկվա» եւ «Ռոսիա» կինոթատրոնների եւ այլ վայրերի պատմություններին:
«Վերջերս մի հրաշալի արտահայտություն լսեցի. «Քաղաքը քարերը չեն, այլ` մարդիկ»: Մեր գիրքը հենց դրա մասին է: «Երեւան. XX դար» նախագծի շրջանակներում մենք նախեւառաջ փորձում ենք փոխանցել քաղաքի այն միջավայրը, որը ձեւավորում էին նրա բնակիչները: Երբ տարեսկզբին «ԱրմենՏել»-ի աջակցությամբ մեր կայքում գործարկեցինք «Երեւան. XX դար» հատուկ նախագիծը, բնականաբար, հաջողություն էինք ակնկալում: Սակայն, ընթերցողների արձագանքը գերազանցեց մեր սպասումները: Ժամանակի հետ հասկացանք, որ առանձին գրքի թողարկումը անհրաժեշտություն է, քանի որ միջին եւ տարեց սերնդի բազմաթիվ մարդկանց համար հենց գիրքն է մնում տեղեկատվության սպառման սիրելի միջոցը», - ասել է Մեդիամաքսի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:

In December 2012 Mediamax and ArmenTel presented “Yerevan. XX Century” book.
The book features 15 stories about buildings and places of special significance for Yerevan's life. In particular, readers can get acquainted with the stories of Cascade, Closed Market, "Ani" and "Sevan" hotels, "Koziryok" cafe, Youth Palace, Hrazdan Stadium, "Moscow" and "Russia" cinema houses and others.
“I have recently heard a wonderful saying: "city is not the stones but people". Our book is about this. Within "Yerevan. 20th Century" project, first of all we strive to express the ambience of the city which was formed by its residents. When we launched "Yerevan. 20th Century" special project on our site with "ArmenTel" support in the early 2012, naturally we hoped for its success. But the response of the readers exceeded our expectations. Over time, we understood that publishing a separate book is a must as the book is the favorite information source for representatives of middle-aged and older people”, said Mediamax's Director Ara Tadevosyan.