ՊՆ-ի ու «Արար» հիմնադրամի ջանքերով դիրքերը կդառնան ավելի անվտանգ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն ու «Արար» հիմնադրամն իրականացրել են համատեղ պիլոտային ծրագիր՝ մարտական դիրքերից մեկը լիարժեք կահավորելով եւ ամրացնելով:
Ծրագրի շրջանակում oգտագործվել է արեւային պանելներով սնվող կայան, բնական գազի մասնավոր համակարգ, ինչպես նաեւ դիրքի տարբեր հատվածներում կիրառվել են նոր տեխնիկական լուծումներ:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը նոյեմբերի 8-ին ծանոթացել է նշված մարտական հենակետում եւ խրամախորշերում իրականացված լրակահավորման եւ վերամրակցման աշխատանքներին:
Հիմնադրամում նշել են, որ ծրագրի նպատակն է դիրքում իրականացված լուծումները կիրառել տարբեր մարտական դիրքերում զինծառայողների անվտանգությունը եւ մարտունակությունը բարձրացնելու նպատակով:

Armenian Defense Ministry and ARAR Foundation to reinforce army positions - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. The Defense Ministry of Armenia and ARAR Foundation implemented a joint pilot program to fully equip and reinforce an army position.
A solar-powered station and a private gas system were used during the realization of the program. The latest technological solutions were applied in different sections of the position.
Defense Minister of Armenia Vigen Sargsyan got familiar with the re-equipment and reinforcement efforts carried out at the positions and in trenches on November 8.
ARAR Foundation noted that the objective of the program is to use the solutions, discovered during the pilot program, for increasing security and combat readiness of servicemen at military positions.