ՊՆ-ի ու «Արար» հիմնադրամի ջանքերով դիրքերը կդառնան ավելի անվտանգ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն ու «Արար» հիմնադրամն իրականացրել են համատեղ պիլոտային ծրագիր՝ մարտական դիրքերից մեկը լիարժեք կահավորելով եւ ամրացնելով:
Ծրագրի շրջանակում oգտագործվել է արեւային պանելներով սնվող կայան, բնական գազի մասնավոր համակարգ, ինչպես նաեւ դիրքի տարբեր հատվածներում կիրառվել են նոր տեխնիկական լուծումներ:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը նոյեմբերի 8-ին ծանոթացել է նշված մարտական հենակետում եւ խրամախորշերում իրականացված լրակահավորման եւ վերամրակցման աշխատանքներին:
Հիմնադրամում նշել են, որ ծրագրի նպատակն է դիրքում իրականացված լուծումները կիրառել տարբեր մարտական դիրքերում զինծառայողների անվտանգությունը եւ մարտունակությունը բարձրացնելու նպատակով:

Усилиями МО и фонда «Арар» границы станут более безопасными - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министерство обороны Армении и фонд «Арар» осуществили совместную пилотную программу, в рамках которой была полностью переоснащена и укреплена одна из боевых позиций.
В рамках программы была также использована станция, снабжаемая солнечными панелями, частная система природного газа, а также новые технические решения в разных частях позиции.
Министр обороны Армении Виген Саргсян ознакомился вчера с работами по дополнительному оснащению указанной боевой позиции.
В фонде отметили, что целью программы является внедрение использованных в данной боевой позиции решений также в других позициях для повышения безопасности и боеспособности военнослужащих.