ԱՄՆ դեսպանը հյուրընկալվել է Ռազմական համալսարանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսը Վազգեն Սարգսյանի անվան Ռազմական համալսարանի հրամանատարաշտաբային ֆակուլտետում ներկայացրել է ԱՄՆ-ի ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության հիմնադրույթները:
Շնորհակալություն հայտնելով փետրվարի 21-ին կայացած հանդիպման համար ԱՄՆ դեսպանը նշել է, որ հանդիպումը կօգնի Հայաստանի ներկա եւ ապագա զինվորական առաջնորդներին առավել լայն պատկերացում կազմելու ԱՄՆ նոր վարչակազմի կողմից վարվող անվտանգության քաղաքականության վերաբերյալ:
«ԱՄՆ ազգային անվտանգության ռազմավարությամբ առաջ քաշված բոլոր նպատակներն էլ որոշ առումներով ուղղակիորեն առնչվում են Հայաստանին, քանի որ դրանցից յուրաքանչյուրում էլ մենք ունենք ընդհանուր շահեր: Այնտեղ գովեստով են հիշատակվում ՆԱՏՕ-ի դաշնակից եւ գործընկեր երկրները, ինչպիսին է նաեւ Հայաստանը, որոնք միասին պայքարում են ահաբեկիչների դեմ եւ ջանում են բարելավել ահաբեկչության դեմ ուղղված պայքարն ամբողջ աշխարհում»,- ասել է Ռիչարդ Միլսը:

Yerevan /Mediamax/. U.S. Ambassador to Armenia Richard Mills introduced Command and Staff Faculty of Vazgen Sargsyan Military University to the fundamentals of new U.S. National Security Strategy.
Richard Mills expressed his gratitude for the meeting held on February 21 and remarked that it will help current and future military leaders of Armenia to have a broader understanding of the security policies, adopted by U.S. new administration.
“All our goals within the frames of U.S. National Security Strategy are in a way directly connected to Armenia, as we have mutual interests here. We highly respect NATO allies and partners, including Armenia, who work together on fight against terrorism and its elimination around the world,” Richard Mills said.