Պուտինը շնորհավորել է Փաշինյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է ուղարկել Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
Կրեմլի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ Վլադիմիր Պուտինը նշել է, որ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի հարաբերությունները հիմնված են բարեկամության եւ փոխադարձ հարգանքի բարի ավանդույթների վրա, եւ որ երկու երկրները տարբեր ոլորտներում արդյունավետ համագործակցության զգալի փորձ են կուտակել:
«Կարծում եմ, որ մեր երկխոսությունը եւ կառուցողական համատեղ աշխատանքը կնպաստեն հայ-ռուսական դաշնակցային փոխգործակցության հետագա ամրապնդմանը, ինչպես նաեւ եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների զարգացմանը: Դա, անշուշտ, բխում է մեր եղբայրական ժողովուրդների շահերից»,- ընդգծել է Վլադիմիր Պուտինը:

Путин поздравил Пашиняна - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент России Владимир Путин направил поздравительное послание Николу Пашиняну в связи с назначением на пост премьер-министра Армении.
Согласно сообщению пресс-службы Кремля, Владимир Путин отметил, что отношения между Арменией и Россией основываются на добрых традициях дружбы и взаимного уважения, и обе страны накопили значительный опыт сотрудничества в различных сферах.
«Рассчитываю, что наш диалог и конструктивная совместная работа будут способствовать дальнейшему укреплению российско-армянского союзнического взаимодействия, а также продвижению интеграционных процессов на евразийском пространстве. Это, несомненно, отвечает интересам наших братских народов», – подчеркнул Владимир Путин.