Պուտինը շնորհավորել է Փաշինյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է ուղարկել Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
Կրեմլի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ Վլադիմիր Պուտինը նշել է, որ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի հարաբերությունները հիմնված են բարեկամության եւ փոխադարձ հարգանքի բարի ավանդույթների վրա, եւ որ երկու երկրները տարբեր ոլորտներում արդյունավետ համագործակցության զգալի փորձ են կուտակել:
«Կարծում եմ, որ մեր երկխոսությունը եւ կառուցողական համատեղ աշխատանքը կնպաստեն հայ-ռուսական դաշնակցային փոխգործակցության հետագա ամրապնդմանը, ինչպես նաեւ եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների զարգացմանը: Դա, անշուշտ, բխում է մեր եղբայրական ժողովուրդների շահերից»,- ընդգծել է Վլադիմիր Պուտինը:

Putin congratulates Armenian PM
Yerevan /Mediamax/. Russian President Vladimir Putin sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on the occasion of his appointment as Armenia’s Prime Minister.
According to the Russian Presidential Press Office, Vladimir Putin noted that the relations between Armenia and Russia are based on good traditions of friendship and mutual respect, and that both countries have accumulated tangible experience in efficient cooperation in a number of spheres.
“I think that our dialogue and joint constructive work will contribute to further strengthening of Armenian-Russian allied collaboration, as well as the development of integration process in Eurasian region. This, undoubtedly, complies with the interests of the two brotherly countries,” Vladimir Putin emphasized.