Մերկելը փետրվարի 1-ին կընդունի Փաշինյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Գերմանիայի կառավարության խոսնակ Շտեֆեն Զայբերտը հայտնել է, որ կանցլեր Անգելա Մերկելը փետրվարի 1-ին իր նստավայրում կընդունի Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանության էջը, վկայակոչելով Շտեֆեն Զայբերտին, տեղեկացնում է, որ Անգելա Մերկելը եւ Նիկոլ Փաշինյանը մտքեր կփոխանակեն երկկողմ եւ տնտեսական հարաբերությունների, ինչպես նաեւ արտաքին եւ անվտանգային քաղաքականության հարցերի շուրջ:
Անգելա Մերկելը 2018թ. օգոստոսին Երեւանում ասել էր, որ Գերմանիան ցանկանում է Հայաստանի հետ ավելի ակտիվ համագործակցություն ծավալել:
Ավելի ուշ ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանն ասել էր, որ «Անգելա Մերկելի հայաստանյան այցի շրջանակում ձեռք են բերվել հստակ պայմանավորվածություններ ե՛ւ ներդրումների, եւ՛ համատեղ ծրագրերի մասով»։

Меркель и Пашинян встретятся 1 февраля - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Официальный представитель правительства Германии Штеффен Зайберт заявил, что 1 февраля канцлер Ангела Меркель встретится в своей резиденции с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
Посольство Германии в Армении, ссылаясь на Штеффена Зайберта, сообщает, что Ангела Меркель и Никол Пашинян обсудят двусторонние и экономические отношения, а также вопросы внешней политики и безопасности.
В августе 2018г. Ангела Меркель заявила в Ереване, что Германия хочет развивать с Арменией более активное сотрудничество.
Позже пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян отметила, что  «в рамках визита канцлера Германии Ангелы Меркель в Армению достигнуты конкретные договоренности как в сфере инвестиций, так и по части совместных программ».