ԱԲ ծրագիրը ճանաչվել է Լոնդոնի թագավորական քոլեջի կողմից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արարատյան բակալավրիատը ավելացվել է Լոնդոնի թագավորական քոլեջի այն որակավորումների ցանկում, որոնք ապահովում են ուղիղ ընդունելություն՝ բակալավրի աստիճանի համար։
Լոնդոնի թագավորական քոլեջը (King’s College London) աշխարհի 25 լավագույն բուհերից մեկն է: Այն հիմնվել է 1829 թվականին։ Այսօր համալսարանում սովորում է 29 600 ուսանող՝ 150 երկրից։
Արարատյան բակալավրիատը հայալեզու եւ միջազգայնորեն ճանաչված կրթական ծրագիր է։ ԱԲ ծրագրով առաջին դպրոցները (ՀՀ մարզերի եւ Արցախի) իրենց գործունեությունը կսկսեն 2018 թ․ սեպտեմբերի 1-ից։
Ծրագիրն իրականացվում է ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության հետ համատեղ՝ ծրագրի միջազգային գործընկերներ Քեմբրիջի համալսարանի Քեմբրիջի գնահատման եւ միջազգային կրթության կենտրոնի (Cambridge Assessment International Education, Cambridge University) եւ Լոնդոնի համալսարանական քոլեջի Կրթության ինստիտուտի (UCL Institute of Education) հետ համագործակցությամբ։

Photo: http://smapse.ru/
Yerevan /Mediamax/. King’s College London has added the Araratian Baccalaureate among the qualifications that are accepted for direct entry to undergraduate programs at the college.
King’s College London is one of top 25 universities in the world. Founded in 1829, King’s has over 29,600 students from some 150 countries at the moment.
The Araratian Baccalaureate (AB) is an internationally recognized Armenian-language educational program. The first schools (in Armenia and Artsakh) to offer the AB program are expected to welcome their first AB students on September 1, 2018.
The program is carried out along with the Ministry of Education and Science of Armenia in collaboration with Cambridge Assessment International Education (CAIE) and the University College London (UCL) Institute of Education (IOE).