ԱԲ ծրագիրը ճանաչվել է Լոնդոնի թագավորական քոլեջի կողմից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արարատյան բակալավրիատը ավելացվել է Լոնդոնի թագավորական քոլեջի այն որակավորումների ցանկում, որոնք ապահովում են ուղիղ ընդունելություն՝ բակալավրի աստիճանի համար։
Լոնդոնի թագավորական քոլեջը (King’s College London) աշխարհի 25 լավագույն բուհերից մեկն է: Այն հիմնվել է 1829 թվականին։ Այսօր համալսարանում սովորում է 29 600 ուսանող՝ 150 երկրից։
Արարատյան բակալավրիատը հայալեզու եւ միջազգայնորեն ճանաչված կրթական ծրագիր է։ ԱԲ ծրագրով առաջին դպրոցները (ՀՀ մարզերի եւ Արցախի) իրենց գործունեությունը կսկսեն 2018 թ․ սեպտեմբերի 1-ից։
Ծրագիրն իրականացվում է ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության հետ համատեղ՝ ծրագրի միջազգային գործընկերներ Քեմբրիջի համալսարանի Քեմբրիջի գնահատման եւ միջազգային կրթության կենտրոնի (Cambridge Assessment International Education, Cambridge University) եւ Լոնդոնի համալսարանական քոլեջի Կրթության ինստիտուտի (UCL Institute of Education) հետ համագործակցությամբ։

Программа АБ признана Королевским колледжем Лондона - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Араратский бакалавриат добавлен в список программ, приемлемых для прямого поступления в бакалавриат Королевского колледжа Лондона.
Королевский колледж Лондона (King’s College London), который является одним из 25 лучших университетов мира, был основан в 1829 году. Сегодня в университете обучается более 29 600 студентов из 150 стран.
Араратский бакалавриат – образовательная армяноязычная и признанная на международном уровне программа. Первые школы АБ (из регионов Армении и Арцаха) развернут свою деятельность с 1 сентября 2018 года.
Программа реализуется совместно с министерством образования и науки Армении, в сотрудничестве с международными партнерами программы – центром «Аттестация и международное образование» Кембриджского университета (Cambridge Assessment International Education, Cambridge University) и Институтом образования Университетского колледжа Лондона (UCL Institute of Education).