Կհստակեցվեն պետական մարմինների խնդիրները ՀՀ-ի դեմ ագրեսիայի դեպքում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պաշտպանության ռազմավարական վերանայումը ՀՀ-ի դեմ ռազմական ագրեսիայի դեպքում պետական կառավարման բոլոր մարմինների խնդիրները հստակեցնելու ու ներդաշնակեցնելու բացառիկ հնարավորություն է ընձեռում:
Այս մասին այսօր ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ ՀՀ պաշտպանության ռազմավարական վերանայման գործընթացը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստին:
Ռազմավարական վերանայման 4-րդ փուլում միջանկյալ բնույթ կրող ընթացիկ հանդիպումը նպատակաուղղված է եղել ՀՀ Զորային կառույցի մշակման գործում միջգերատեսչական փոխգործակցության հստակեցմանը եւ վերջնանպատակների, ուղիների ու միջոցների նախանշմանը:
Պաշտպանության ռազմավարական 2-րդ վերանայումը կիրականացվի մինչեւ 2015թ. վերջը եւ նպատակաուղղված կլինի Հայաստանի շուրջ ձեւավորված անվտանգության միջավայրի երկարաժամկետ գնահատման հիման վրա պաշտպանության եւ անվտանգային դինամիկ համակարգի` մինչեւ 2020թ. հեռանկարային զարգացման ապահովմանը:

Будут уточнены задачи госорганов в случае агрессии против Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Стратегический пересмотр обороны предоставляет редкую возможность разграничить и скоординировать задачи всех органов государственного управления в случае военной агрессии, направленной против Армении.
Об этом сказал сегодня министр обороны Армении Сейран Оганян на очередном заседании межведомственной комиссии, координирующей процесс стратегического  пересмотра обороны.
На 4-м этапе стратегического пересмотра встреча, имеющая промежуточный характер, была посвящена уточнению межведомственного взаимодействия в рамках организации войсковой структуры Армении, а также планированию целей, средств и путей по их достижению.
Второй стратегический пересмотр обороны будет завершен к концу 2015 года и будет нацелен на обеспечение перспективного развития до 2020 года динамической системы безопасности и обороны, основанной на долгосрочной оценке среды безопасности, сформированной вокруг Армении.