Կհստակեցվեն պետական մարմինների խնդիրները ՀՀ-ի դեմ ագրեսիայի դեպքում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պաշտպանության ռազմավարական վերանայումը ՀՀ-ի դեմ ռազմական ագրեսիայի դեպքում պետական կառավարման բոլոր մարմինների խնդիրները հստակեցնելու ու ներդաշնակեցնելու բացառիկ հնարավորություն է ընձեռում:
Այս մասին այսօր ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ ՀՀ պաշտպանության ռազմավարական վերանայման գործընթացը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստին:
Ռազմավարական վերանայման 4-րդ փուլում միջանկյալ բնույթ կրող ընթացիկ հանդիպումը նպատակաուղղված է եղել ՀՀ Զորային կառույցի մշակման գործում միջգերատեսչական փոխգործակցության հստակեցմանը եւ վերջնանպատակների, ուղիների ու միջոցների նախանշմանը:
Պաշտպանության ռազմավարական 2-րդ վերանայումը կիրականացվի մինչեւ 2015թ. վերջը եւ նպատակաուղղված կլինի Հայաստանի շուրջ ձեւավորված անվտանգության միջավայրի երկարաժամկետ գնահատման հիման վրա պաշտպանության եւ անվտանգային դինամիկ համակարգի` մինչեւ 2020թ. հեռանկարային զարգացման ապահովմանը:

Issues of state structures to be specified in case of aggression against Armenia
Yerevan /Mediamax/. The Strategic Defense Review (SDR) in case of military aggression against Armenia grants an exceptional opportunity to specify and bring into consonance the issues of all the state structures.
Defense Minister of Armenia Seyran Ohanyan stated it at the recurrent meeting of the Interagency Commission Coordinating the Armenian Strategic Defense Review.
This interim meeting held in the fourth stage of the strategic review aimed to specify the interagency cooperation in developing the Armenian Army Structure and to outline the ultimate goals, ways and means.
The second Strategic Defense Review will be carried out by late 2015 and will be aimed at ensuring the prospective development of the dynamic system of Armenia’s defense and security by 2020, based on the long-term assessment of the security environment that has shaped around Armenia.