Սահմանի խախտման փորձ է կանխվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն այսօր հաղորդագրություն է տարածել ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից պետական սահմանի խախտման փորձի մասին:
«Հոկտեմբերի 1-ին՝ ժամը 22:30-ի սահմաններում, հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի հարավարեւմտյան հատվածում` Երասխի ուղղությամբ, հայկական կողմի համար անհայտ պատճառներով Նախիջեւանում տեղակայված ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումնրից մեկի կողմից ձեռնարկվել է պետական սահմանի խախտման փորձ, որն արդեն իսկ նկատվել է միջդիրքային տարածությունում եւ կանխվել է ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Տեղի ունեցած փոխհրաձգության արդյունքում հակառակորդը հետ է նահանջել:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը նախազգուշացնում է, որ հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի նախիջեւանյան ուղղությամբ լարվածության բացակայության պայմաններում հակառակորդի կողմից իրադրությունը սրելու փորձերը խստագույնս պատժվելու են:

Border violation attempt prevented
Yerevan /Mediamax/. The Armenian Defense Ministry has today informed on an attempt of the state border violation by Azerbaijani armed forces.
“At around 22:30 on October 1, one of the subdivisions of the Azerbaijani armed forces located in Nakhijevan attempted to violate the southwest sector of the state border in Yeraskh direction for reasons inexplicable by the Armenian side; the attempt was noticed at the mid-position distance and prevented by the Armenian subdivisions”, the press release reads.
As a result of mutual shooting, the rival retreated.
The Ministry of Defense of Armenia warns that the rival’s attempts to escalate the situation in the Nakhijevan direction will be severely punished.