Սահմանի խախտման փորձ է կանխվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն այսօր հաղորդագրություն է տարածել ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից պետական սահմանի խախտման փորձի մասին:
«Հոկտեմբերի 1-ին՝ ժամը 22:30-ի սահմաններում, հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի հարավարեւմտյան հատվածում` Երասխի ուղղությամբ, հայկական կողմի համար անհայտ պատճառներով Նախիջեւանում տեղակայված ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումնրից մեկի կողմից ձեռնարկվել է պետական սահմանի խախտման փորձ, որն արդեն իսկ նկատվել է միջդիրքային տարածությունում եւ կանխվել է ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Տեղի ունեցած փոխհրաձգության արդյունքում հակառակորդը հետ է նահանջել:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը նախազգուշացնում է, որ հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի նախիջեւանյան ուղղությամբ լարվածության բացակայության պայմաններում հակառակորդի կողմից իրադրությունը սրելու փորձերը խստագույնս պատժվելու են:

Пресечена попытка нарушения госграницы Армении - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министерство обороны Армении распространило сегодня сообщение о попытке нарушения государственной границы азербайджанскими подразделениями.
«1 октября в районе 22:30 на юго-западном отрезке армяно-азербайджанской границы - в направлении Ерасха - одно из подразделений вооруженных сил Азербайджана, дислоцированных в Нахичевани, предприняло попытку нарушения государственной границы. Попытка была обнаружена и пресечена подразделениями ВС Армении», - говорится в сообщении.
В результате перестрелки противник был отброшен назад.
Министерство обороны Армении предупреждает, что попытки противника накалить ситуацию на нахичеванском направлении армяно-азербайджанской границы будут жестко подавляться.