ԵԱՀԿ-ին են ներկայացվել հրադադարի խախտման դեպքերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ-ն ապրիլի 27-ին հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու դիտարկում է իրականացրել Տավուշի մարզի Կայան բնակավայրի մերձակայքում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ դիտարկման ընթացքում կրակի դադարեցման ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել:
Դիտարկումից առաջ Տավուշի մարզպետարանում կայացած բրիֆինգի ընթացքում ԵԱՀԿ պաշտոնյաներին է ներկայացվել հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին տիրող իրավիճակը, ադրբեջանական զինուժի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի վիճակագրությունը:
ԵԱՀԿ ներկայացուցիչների ուշադրությունը հրավիրվել է հատկապես այն հանգամանքի վրա, որ ադրբեջանական կողմը պարբերաբար կրակոցներ է արձակում սահմանամերձ գյուղերի եւ ճանապարհների ուղղությամբ:

Armenia presents cases of ceasefire violation cases to OSCE - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. On April 27, OSCE monitored the Armenian-Azerbaijani border line near the Kayan settlement of Tavush marz.
Armenian Defense Ministry informed that no ceasefire violations were registered during the monitoring.
During the briefing at Tavush Municipality before the monitoring, OSCE officials were introduced to current situation at the Armenian-Azerbaijani state borders, and the statistics of ceasefire violations by Azerbaijani Armed Forces.
OSCE representatives’ attention was drawn in particular to the fact Azerbaijan makes regular shots at borderline villages and roads.