ԵԱՀԿ-ին են ներկայացվել հրադադարի խախտման դեպքերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ-ն ապրիլի 27-ին հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու դիտարկում է իրականացրել Տավուշի մարզի Կայան բնակավայրի մերձակայքում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ դիտարկման ընթացքում կրակի դադարեցման ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել:
Դիտարկումից առաջ Տավուշի մարզպետարանում կայացած բրիֆինգի ընթացքում ԵԱՀԿ պաշտոնյաներին է ներկայացվել հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին տիրող իրավիճակը, ադրբեջանական զինուժի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի վիճակագրությունը:
ԵԱՀԿ ներկայացուցիչների ուշադրությունը հրավիրվել է հատկապես այն հանգամանքի վրա, որ ադրբեջանական կողմը պարբերաբար կրակոցներ է արձակում սահմանամերձ գյուղերի եւ ճանապարհների ուղղությամբ:

Армения представила ОБСЕ случаи нарушения перемирия - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 27 апреля ОБСЕ осуществил мониторинг армяно-азербайджанской границы недалеко от населенного пункта Каян Тавушского марза.
Минобороны Армении сообщает, что в ходе мониторинга случаев нарушения режима прекращения огня зарегистрировано не было.
Перед мониторингом в районной администрации Тавуша состоялся брифинг, на котором представителям ОБСЕ была представлена обстановка на армяно-азербайджанской государственной границе, статистика нарушений режима прекращения огня со стороны Азербайджана.
Внимание представителей ОБСЕ было приглашено на то обстоятельство, что азербайджанская  сторона периодически открывает огонь по приграничным селам и дорогам.