Մեկնարկել են հնգօրյա հրամանատարական հավաքները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր մեկնարկել են ՀՀ զորամասերի հրամանատարների եւ նրանց տեղակալների հնգօրյա հրամանատարական հավաքները:
Հավաքների նպատակն է ամրապնդել եւ կատարելագործել սպաների ունակությունները զորքերի ամենօրյա գործունեության ղեկավարման ուղղությամբ, կատարելագործել նրանց տեսական մասնագիտական գիտելիքների եւ գործնական վարժվածության մակարդակը, ստուգել հավաքների մասնակիցների անհատական պատրաստության աստիճանը:
Հավաքների շրջանակում դասախոսություններով եւ ելույթներով հանդես են եկել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Մովսես Հակոբյանը, պաշտպանության նախարարի տեղակալներ Արա Նազարյանը, Դավիթ Փախչանյանը եւ այլք:

Five-day training camp for army officers kicks off in Armenia - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. The five-day training camps for commanders and deputy commanders of the Armenian Army units have begun today.
The camps are aimed at strengthening and improving the officers’ skills in management of the daily activities of the armed forces, improving their theoretical professional knowledge, increasing the level of practical preparedness and examining the level of individual preparedness of the camp participants.
During the camps, lectures were delivered by Chief of General Staff of Armenian Armed Forces Movses Hakobyan, Deputy Defense Ministers Ara Nazaryan and David Pakchanyan, and others.