Հայ-էստոնական պաշտպանական կապերն ակտիվանում են - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Արտակ Զաքարյանն այսօր ընդունել է Էստոնիայի խորհրդարանի ազգային պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Հանես Հանսոյին եւ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Մարկո Միհկելսոնին:
ՊՆ-ում նշել են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-էստոնական համագործակցության ակտիվացմանը, պաշտպանական բարեփոխումների ընթացքին, Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությանը, միջազգային խաղաղապահ առաքելություններին եւ տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Անդրադառնալով առաջիկայում ստորագրվելիք ԵՄ-Հայաստան նոր շրջանակային համաձայնագրին՝ Արտակ Զաքարյանը նշել է, որ Եվրոպական Միությունը շարունակում է մնալ Հայաստանի կարեւոր գործընկերներից մեկը, եւ ԵՄ-ի հետ համագործակցությունը հիմնված է առաջին հերթին ընդհանուր արժեքային համակարգի վրա:

Yerevan/Mediamax/. First Deputy Defense Minister of Armenia Artak Zakaryan received today Chairman of the National Defense Committee of the Riigikogu (Parliament of Estonia) Hannes Hanso and Chairman of the Foreign Affairs Committee of Estonia Marko Mihkelson.
Armenian Defense Ministry reports that the sides discussed issues relating to the activation of Armenian-Estonian cooperation in defense sector, implementation of defense reforms, Armenia-NATO cooperation, international peacekeeping missions and regional security.
Touching upon new EU-Armenia Framework Agreement, Artak Zakaryan remarked that the European Unions always remained one of Armenia’s important partners, adding that cooperation with EU was based first and foremost on the system of common values.