Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է ԱՄՆ ռազմաօդային քոլեջի ուսանողներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է ԱՄՆ-ի ռազմաօդային ուժերի քոլեջի ուսանողներին:
Քոլեջը ԱՄՆ զինված ուժերի բարձրաստիճան սպայակազմի համար ռազմավարական մակարդակի կրթություն ապահովող բարձրագույն ռազմաուսումնական հաստատություններից մեկն է: Ուսանողները արտագնա ուսումնական գործընթացի շրջանակում Հայաստան են ժամանել Վրաստանից:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ՀՀ անվտանգային միջավայրի հիմնական սպառնալիքները, ՀՀ զինված ուժերում վերջերս իրականացված բարեփոխումները եւ զինված ուժերի արդիականացման 7-ամյա ծրագրի առաջնահերթությունները:

Yerevan /Mediamax/. Minister of Defense of Armenia Vigen Sargsyan received students of the United States Air Command and Staff College (ACSC).
U.S. ACSC is among higher military educational institutions, which provide strategic education for high-ranking officers of U.S. Air Force.
The students arrived in Armenia from Georgia within the frames of regional visit.
Armenian Defense Minister introduced students to the main threats to Armenia’s security environment,  latest reforms in Armenian Armed Forces and priorities of the seven-year program for modernization of the Armenian Army.