Ոստիկանությունը քաղաքացիներին համագործակցության կոչ է արել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ոստիկանությունն այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ քաղաքացիներին համագործակցության կոչ անելով:
«ՀՀ ոստիկանությունը տիրապետում է երկրի օպերատիվ իրավիճակին, բարեխղճորեն կատարում է օրենքով իրեն լիազորված բոլոր պարտականությունները, այդ թվում՝ հանցագործությունների նախականխում, կանխում, խափանում եւ, իհարկե, բացահայտում: Սակայն հանցավորության դեմ առավել արդյունավետ պայքարելու համար անհրաժեշտ է բոլորի եւ յուրաքանչյուրի պատրաստակամությունն ու աջակցությունը:
Եթե նախկինում ականատես եք եղել հանցագործության կամ տուժել եք հանցագործությունից, եւ ինչ-ինչ պատճառներով չեք դիմել ոստիկանություն, դիմեք. ոստիկանությունն իր թափանցիկ ու մարդակենտրոն գործելակերպով երաշխավորում է բոլոր դիմումների անաչառ քննություն եւ առարկայական արդյունքներ:
Հարգելի քաղաքացինե՛ր, կոչ ենք անում անկաշկանդ ու պարտադիր ոստիկանություն դիմել նաեւ նախապատրաստվող կամ կատարվող հանցագործության մասին տեղեկություն ունենալու դեպքում:
ՀՀ ոստիկանությունը երաշխավորում է Ձեր անձի գաղտնիությունը, Ձեր եւ ընտանիքի անդամների անվտանգությունը:
Հանցավոր ցանկացած դրսեւորման համատեղ, արագ եւ արդյունավետ հակազդելը բխում է մեր իրավագիտակից հասարակության շահերից»:

Armenian Police asks citizens to cooperate in crime prevention - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Armenian Police has issued a statement today, calling for cooperation between the police force and the citizens.
“The Armenian Police fully controls the operative situation in the country and fulfills all its duties in good faith, including preventing, repressing and of course, detecting crimes. However, a more successful crime prevention requires assistance from each and all of us.
If you witnessed a crime or suffered from it and did not apply to the police, do it now. The Armenian Police guarantees objective investigation and substantive results through transparent work and human-centered approach.
Dear citizens, we urge you to apply to the police freely if you have information about an imminent crime or a crime in progress.
The Armenian Police guarantees anonymity and security for you and your family.
Comprehensive, fast and efficient crime prevention is in the interests of our public, which is aware of its rights.”