Ոստիկանությունը քաղաքացիներին համագործակցության կոչ է արել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ոստիկանությունն այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ քաղաքացիներին համագործակցության կոչ անելով:
«ՀՀ ոստիկանությունը տիրապետում է երկրի օպերատիվ իրավիճակին, բարեխղճորեն կատարում է օրենքով իրեն լիազորված բոլոր պարտականությունները, այդ թվում՝ հանցագործությունների նախականխում, կանխում, խափանում եւ, իհարկե, բացահայտում: Սակայն հանցավորության դեմ առավել արդյունավետ պայքարելու համար անհրաժեշտ է բոլորի եւ յուրաքանչյուրի պատրաստակամությունն ու աջակցությունը:
Եթե նախկինում ականատես եք եղել հանցագործության կամ տուժել եք հանցագործությունից, եւ ինչ-ինչ պատճառներով չեք դիմել ոստիկանություն, դիմեք. ոստիկանությունն իր թափանցիկ ու մարդակենտրոն գործելակերպով երաշխավորում է բոլոր դիմումների անաչառ քննություն եւ առարկայական արդյունքներ:
Հարգելի քաղաքացինե՛ր, կոչ ենք անում անկաշկանդ ու պարտադիր ոստիկանություն դիմել նաեւ նախապատրաստվող կամ կատարվող հանցագործության մասին տեղեկություն ունենալու դեպքում:
ՀՀ ոստիկանությունը երաշխավորում է Ձեր անձի գաղտնիությունը, Ձեր եւ ընտանիքի անդամների անվտանգությունը:
Հանցավոր ցանկացած դրսեւորման համատեղ, արագ եւ արդյունավետ հակազդելը բխում է մեր իրավագիտակից հասարակության շահերից»:

Полиция призвала граждан к сотрудничеству - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Полиция Армении выступила сегодня с заявлением, призывая граждан к сотрудничеству.
«Полиция Армении владеет оперативной ситуацией в стране, добросовестно выполняет все обязанности, возложенные на нее законом, включая предупреждение, пресечение, предотвращение и, конечно, раскрытие преступлений. Но для наиболее эффективной борьбы с преступностью необходимы готовность и поддержка всех и каждого.
Если ранее вы были очевидцем преступления и пострадали от него и по тем или иным причинам не обратились в полицию, сделайте это: полиция посредством своей прозрачной и антропоцентрической работы гарантирует беспристрастное рассмотрение всех заявлений и предметные результаты.
Дорогие граждане, призываем свободно и в обязательном порядке обратиться в полицию также в случае сведений о готовящихся или совершаемых преступлениях.
Полиция Армении гарантирует конфиденциальность Вашей личности, Вашу безопасность и безопасность членов вашей семьи.
Совместное, быстрое и эффективное реагирование на любое проявление преступности исходит из интересов нашего общества».