Հայտնի են ԱԱԾ եւ ոստիկանության ղեկավարների պաշտոնակատարները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության այսօրվա նիստում հայտարարել է, որ իր որոշման համաձայն՝ ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ էդուարդ Մարտիրոսյանը նշանակվում է ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար։
ՀՀ վարչապետը հայտնել է նաեւ, որ մեկ այլ որոշմամբ՝ ՀՀ ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ Արման Սարգսյանը նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար։
Սեպտեմբերի 16-ին աշխատանքից ազատվել էր ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը, սեպտեմբերի 18-ին՝ Վալերի Օսիպյանը՝ ՀՀ ոստիկանության պետի պաշտոնից։

Назначены исполняющие обязанности глав СНБ и Полиции Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян сказал сегодня на заседании правительства, что замдиректора Национальной службы безопасности (СНБ) Эдуард Мартиросян назначен временно исполняющим обязанности главы СНБ Армении.
Другим решением премьера первый замначальника Полиции Арман Саргсян назначен временно исполняющим обязанности начальника Полиции Армении.
16 сентября Артур Ванецян был освобожден с поста директора СНБ, а 18 сентября Валерий Осипян покинул пост начальника Полиции Армении.