Հայաստանի նախագահը պատրաստ է եռակողմ հանդիպում անցկացնել Սոչիում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը օգոստոսի 8-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Սոչի, որտեղ օգոստոսի 9-ին կհանդիպի ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
«Հայկական կողմը պատրաստակամություն է հայտնել այցի շրջանակում անցկացնել նաեւ եռակողմ հանդիպում` Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հետ` քննարկելու համար ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման խնդիրները, ինչպես նաեւ վերջին օրերին Ադրբեջանի կողմից հրահրած լարման արդյունքում ստեղծված իրավիճակը: Համոզված լինելով, որ ղարաբաղյան հակամարտության արդար եւ խաղաղ կարգավորումն այլընտրանք չունի` հայկական կողմը մշտապես կողմ է արտահայտվել բարձր մակարդակի հանդիպումների անցկացմանը», - հաղորդել է նախագահի մամուլի ծառայությունը:

Президент Армении готов к трехсторонней встрече в Сочи - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян 8 августа отправится с рабочим визитом в Сочи, где 9 августа встретится с президентом РФ Владимиром Путиным.
«Армянская сторона выразила готовность в рамках визита провести также трехстороннюю встречу с президентами России и Азербайджана, чтобы обсудить вопросы мирного урегулирования карабахского конфликта, а также ситуацию, сложившуюся вследствие спровоцированного со стороны Азербайджана напряжением. Будучи уверенной, что справедливое и мирное урегулирование нагорно-карабахского конфликта не имеет альтернативы, армянская сторона всегда высказывалась в пользу проведения встреч на высшем уровне»,- сообщила пресс-служба главы государства.