Հայաստանի նախագահը պատրաստ է եռակողմ հանդիպում անցկացնել Սոչիում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը օգոստոսի 8-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Սոչի, որտեղ օգոստոսի 9-ին կհանդիպի ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
«Հայկական կողմը պատրաստակամություն է հայտնել այցի շրջանակում անցկացնել նաեւ եռակողմ հանդիպում` Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հետ` քննարկելու համար ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման խնդիրները, ինչպես նաեւ վերջին օրերին Ադրբեջանի կողմից հրահրած լարման արդյունքում ստեղծված իրավիճակը: Համոզված լինելով, որ ղարաբաղյան հակամարտության արդար եւ խաղաղ կարգավորումն այլընտրանք չունի` հայկական կողմը մշտապես կողմ է արտահայտվել բարձր մակարդակի հանդիպումների անցկացմանը», - հաղորդել է նախագահի մամուլի ծառայությունը:

Armenian President ready for a trilateral meeting in Sochi - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. On August 8, Armenian President Serzh Sargsyan will leave for Sochi on a working visit where he will meet with Russian President Vladimir Putin on August 9.
“The Armenian side expressed the readiness to hold a trilateral meeting with Russian and Azerbaijani Presidents within the visit, to discuss issues related to NK peace process as well as the escalated situation provoked by Azerbaijan over the past days. Being convinced that NK conflict has no alternative but peaceful and fair settlement, the Armenian side has always been for holding of high-level meetings”, the Armenian presidential press service reports.