ԱՄՆ ֆինանսների նախարարը Երեւանում է
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ ֆինանսների նախարար Ջեյքոբ Լյուն ասել է, որ Երեւանում բազմաթիվ պատվիրակությունների ներկայությունը վկայում է, որ Հայոց ցեղասպանությունը սոսկ ազգային ողբերգություն չէ, այլ ողջ մարդկության դեմ գործած հանցագործություն։
Այս մասին նա ասել է Երեւանում՝ ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ հանդիպմանը:
Էդվարդ Նալբանդյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ-ին՝ մարտին ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների խորհրդում Հայաստանի նախաձեռնած՝ «Ցեղասպանության կանխարգելման» բանաձեւը համահեղինակելու համար։
Ջեյքոբ Լյուն էլ իր համար «մեծ պատիվ է համարել ապրիլի 24-ին ներկայացնել ԱՄՆ նախագահին եւ ամերիկյան ժողովրդին Հայաստանում»։
ԱՄՆ նախագահական պատվիրակության կազմում են ԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատի անդամներ, կոնգրեսականներ Ֆրենք Փալոնը, Աննա Էշյուն, Ջեքի Սփիրը, Դեւիդ Թրոթը։

Министр финансов США прибыл в Ереван
Ереван /Медиамакс/. Министр финансов США Джейкоб Лью сказал, что присутствие в Ереване множества делегаций свидетельствует о том, что Геноцид армян – не просто национальная трагедия, а преступление против всего человечества.
Об этом он сказал в Ереване на встрече с министром иностранных дел Армении Эдвардом Налбандяном.
Эдвард Налбандян поблагодарил США за участие в создании резолюции по предотвращению геноцидов, инициированной Арменией в Совете по правам человека ООН в марте.
Джейкоб Лью отметил, что для него «большая честь представлять президента и народ США в Армении 24 апреля».
В составе президентской делегации США вошли члены Палаты представителей США, конгрессмены Фрейн Фалон, Анна Эшью, Джеки Спир и Дэвид Трот.