Սարգսյանն ու Միկսերը քննարկել են ՀՀ-ԵՄ կապերի զարգացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Էստոնիայի արտաքին գործերի նախարար Սվեն Միկսերին:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը պատրաստակամ է ավելի ակտիվացնել եւ խորացնել քաղաքական երկխոսությունը երկկողմ եւ բազմակողմ ձեւաչափերով:
Կողմերն անդրադարձել են նաեւ Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերություններին ու զարգացման հեռանկարին:
Սվեն Միկսերը հույս է հայտնել, որ ԵՄ-ում Էստոնիայի առաջիկա նախագահության շրջանակում կստորագրվի ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը:
Էստոնացի նախարարն ընդգծել է, որ իր երկիրն ամբողջությամբ սատարում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ջանքերին՝ ուղղված Ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանը:

Serzh Sargsyan stressed that Armenia is ready to lead a more active and deep political dialogue in bilateral and multilateral formats.
The parties also touched upon the European Union-Armenia relations and perspectives of their development.
Sven Mikser expressed his hope that the EU-Armenia Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement will be signed during Estonia’s EU Presidency.
The Estonian Minister stressed that his country fully supports the OSCE Minsk Group’s efforts aimed at peaceful resolution of the NK conflict.