Նախագահը Թբիլիսիում քննարկել է Հայաստանի վերջին փոփոխությունները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Աշխատանքային այցով Թբիլիսիում գտնվող Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը մայիսի 24-ին առանձնազրույց է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլիի հետ։
«Նրանք գոհունակությամբ փաստել են երկու բարեկամ երկրների դինամիկ զարգացող ու ամրապնդվող հարաբերությունները, եւ նշել, որ հպարտ են ընդհանուր պատմությամբ, որի ընթացքում սովորել են միմյանցից եւ այսօր ուրախ են միմյանց հաջողություններով», - հաղորդում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:
«Հանդիպմանը անդրադարձ է կատարվել նաեւ Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխություններին։ Վրաստանի վարչապետը,  գոհունակությամբ արձանագրելով իրավիճակի քաղաքակիրթ եւ խաղաղ հանգուցալուծումը, կարեւորել է նախագահ Սարգսյանի դերն ու ջանքերն այդ գործընթացներում եւ նշել, որ շահագրգիռ են հարեւան երկրի կայունությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել նաեւ Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի հետ:
«Ավանդական բարեկամության եւ մեր ժողովուրդների միջեւ փոխըմբռնման պատմական հենքի վրա խարսխված ակտիվ միջպետական երկխոսությունը լուրջ նախադրյալներ է ստեղծում գործընկերության նորանոր ուղղություններ նախանշելու համար»,-ասել է Հայաստանի նախագահը։

Президент обсудил в Тбилиси последние изменения в Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Находящийся в Тбилиси с рабочим визитом президент Армении Армен Саргсян провел 25 мая встречу с премьер-министром Грузии Гиоргием Квирикашвили.
«Стороны с удовлетворением констатировали динамично развивающиеся и укрепляющиеся отношения двух дружественных стран», - сообщает пресс-служба президента Армении.
«На встрече были также затронуты произошедшие в Армении изменения. Премьер-министр Грузии, с удовлеторением отметив цивилизованное и мирное разрешение ситуации, подчеркнул роль президента Саргсяна в этом процессе и отметил, что они заинтересованы в стабильности соседнего государства»,- говорится в сообщении.
Армен Саргсян встретился также с президентом Грузии Гиоргием Маргвелашвили.
«Активный межгосударственный диалог, который зиждится на исторической основе традиционной дружбы и взаимопонимания между нашими народами, создает серьезные предпосылки для  установления новых направлений партнерства»,- заявил президент Армении.