Երեւանը Դավութօղլուի հայտարարությունը թուրքական ձախողումը քողարկելու փորձ է որակել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը մեկնաբանել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Ահմետ Դավութօղլուի` Հայաստանի հետ հարաբերությունները կարգավորելու վերաբերյալ հայտարարությունը:
Տիգրան Բալայանն ասել է, որ «հայ-թուրքական արձանագրությունների ստորագրումից անցել է չորս տարի եւ այս տարիների ընթացքում մենք թուրքական կողմի նույն հին երգն ենք լսում՝ ինչ-որ ստեղծագործ մոտեցումների մասին»:
«Դրանք ոչ այլ ինչ են, քան միջազգային հանրության կողմից ակնկալվող արձանագրությունների առանց նախապայմանների վավերացման և իրականացման գործընթացի թուրքական կողմից ձախողումը քողարկելու շարունակական փորձեր»,- ասել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակը` պատասխանելով «Արմինֆո»-ի հարցին:

Заявление Давутоглу в Ереване назвали «попыткой скрыть провал Турции» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян прокомментировал сегодня заявление министра иностранных дел Турции Ахмета Давутоглу по поводу нормализации армяно-турецких отношений.
Тигран Балаян заявил, что «с момента подписания армяно-турецких протоколов прошло 4 года, и в течение этих четырех лет мы слышим с турецкой стороны старую песню о каких-то креативных подходах».
«Эти заявления - не что иное, как попытки скрыть провал турецкой стороны в процессе ратификации и выполнения пунктов протоколов без предварительных условий»,- сказал пресс-секретарь МИД Армении, отвечая на вопрос Арминфо.