Երեւանը Դավութօղլուի հայտարարությունը թուրքական ձախողումը քողարկելու փորձ է որակել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը մեկնաբանել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Ահմետ Դավութօղլուի` Հայաստանի հետ հարաբերությունները կարգավորելու վերաբերյալ հայտարարությունը:
Տիգրան Բալայանն ասել է, որ «հայ-թուրքական արձանագրությունների ստորագրումից անցել է չորս տարի եւ այս տարիների ընթացքում մենք թուրքական կողմի նույն հին երգն ենք լսում՝ ինչ-որ ստեղծագործ մոտեցումների մասին»:
«Դրանք ոչ այլ ինչ են, քան միջազգային հանրության կողմից ակնկալվող արձանագրությունների առանց նախապայմանների վավերացման և իրականացման գործընթացի թուրքական կողմից ձախողումը քողարկելու շարունակական փորձեր»,- ասել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակը` պատասխանելով «Արմինֆո»-ի հարցին:

Yerevan considers Davutoglu's statement as an attempt to hide Turkish failure
Yerevan /Mediamax/. Spokesman for the Armenian Foreign Ministry Tigran Balayan commented on Turkish Foreign Minister Ahmet Davutoglu's statement on normalizing relations with Armenia.
Tigran Balayan said that “since the signing of the Protocols four years have passed and during that period we hear the same old song from the Turkish side on some creative ideas”.
“These are nothing else than continuation of efforts to hide Turkey’s failure of the ratification and implementation process of the protocols without any preconditions, something expected by the international community”, said the spokesman answering Arminfo’s question.