Լուսանկարը` ԱՀ ԱԺ մամուլի ծառայություն
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Մարտին Զոնեբորնի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր Արցախում մի շարք հանդիպումներ է ունեցել։
Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ հանդիպմանը Մարտին Զոնեբորնը նշել է, որ իրենք ժողովուրդների ինքնորոշման իրավունքի կողմնակիցներ են եւ այդ առումով պատրաստ են աջակցել Արցախի ժողովրդին:
Աշոտ Ղուլյանի խոսքով՝ նման կազմով այցելությունները թույլ են տալու ընդլայնել Գերմանիայում եւ Եվրոպայում Արցախի բարեկամների շարքերը եւ նաեւ նոր հնարավորություններ են ստեղծելու, որպեսզի Արցախի մասին միջազգային հանրությունն ավելի տեղեկացված լինի ու ճիշտ պատկերացում ունենա:
Նա ընդգծել է եվրոպական կառույցների հետ  ինստիտուցիոնալ հարաբերությունների անցնելու անհրաժեշտությունը:
Եվրախորհրդարանի պատգամավորները Արցախի ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանի հետ հանդիպմանը քննարկել են Արցախի եւ Եվրախորհրդարանի միջեւ համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր՝ ուղղված ժողովրդավարական ինստիտուտների հետագա ամրապնդմանը։

Yerevan /Mediamax/. The delegation, led by Member of the European Parliament Martin Sonneborn, had a number of meetings in Artsakh today.
At the meeting with Artsakh National Assembly Speaker Ashot Ghulyan, Martin Sonneborn noted that they are defenders of people’s right to self-determination, so they are ready to support Artsakh.
According to Ashot Ghulyan, visits in this format expand the friendship between Artsakh and Germany and the whole European Union, as well as create an opportunity to better inform the international community about the real picture in the country.
He attached importance to the necessity of starting institutional relations with the European structures.
At the meeting with Artsakh Foreign Minister Masis Mayilyan, MEPs discussed a number of issues on EU-Artsakh cooperation, aimed at further strengthening of democratic institutions.