Լուսանկարը` ԱՀ ԱԺ մամուլի ծառայություն
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Մարտին Զոնեբորնի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր Արցախում մի շարք հանդիպումներ է ունեցել։
Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ հանդիպմանը Մարտին Զոնեբորնը նշել է, որ իրենք ժողովուրդների ինքնորոշման իրավունքի կողմնակիցներ են եւ այդ առումով պատրաստ են աջակցել Արցախի ժողովրդին:
Աշոտ Ղուլյանի խոսքով՝ նման կազմով այցելությունները թույլ են տալու ընդլայնել Գերմանիայում եւ Եվրոպայում Արցախի բարեկամների շարքերը եւ նաեւ նոր հնարավորություններ են ստեղծելու, որպեսզի Արցախի մասին միջազգային հանրությունն ավելի տեղեկացված լինի ու ճիշտ պատկերացում ունենա:
Նա ընդգծել է եվրոպական կառույցների հետ  ինստիտուցիոնալ հարաբերությունների անցնելու անհրաժեշտությունը:
Եվրախորհրդարանի պատգամավորները Արցախի ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանի հետ հանդիպմանը քննարկել են Արցախի եւ Եվրախորհրդարանի միջեւ համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր՝ ուղղված ժողովրդավարական ինստիտուտների հետագա ամրապնդմանը։

Депутаты Европарламента готовы поддержать Арцах - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Делегация во главе с депутатом Европарламента Мартином Зонеборном провела сегодня ряд встреч в Арцахе.
На встрече с председателем Национального собрания Ашотом Гуляном Мартин Зонеборн отметил, что они являются сторонниками права самоопределения народов и в этом вопросе готовы поддержать народ Арцаха.
По словам Ашота Гуляна, такого рода визиты позволят пополнить ряды друзей Арцаха в Германии и Европе, а также создадут новые возможности, чтобы международное сообщество было более информированным и составило верное представление об Арцахе.
Он подчеркнул необходимость перехода на институциональные отношения с европейскими структурами.
На встрече с министром иностранных дел Арцаха Масисом Маиляном депутаты Европарламента обсудили ряд вопросов дальнейшего укрепления демократических институтов.