«Ամեն ինչ անելու ենք Արցախի հզորացման համար», - ասել է ՀՀ վարչապետը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ասել է, որ «Հայաստանի նոր կառավարությունն ամեն ինչ անելու է բոլոր ոլորտներում Արցախի հզորացման համար»:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն՝ վարչապետն այդ մասին ասել է Ստեփանակերտում՝ ամփոփելով Արցախ կատարած աշխատանքային այցի առաջին օրվա արդյունքները:
«Բարձր եմ գնահատում Արցախի կառավարության աշխատանքը. կա երկնիշ տնտեսական աճ, ինչը հնարավորություն է տալիս տնտեսությունը զարգացնել, աշխատավարձերը բարձրացնել, սոցիալական, ինչպես նաեւ անվտանգության խնդիրները լուծել», - նշել է Հովիկ Աբրահամյանը:
Խոսելով գյուղատնտեսության ոլորտում համատեղ ծրագրերի մասին՝ վարչապետն ասել է.
«Հայաստանի կառավարությունը պատրաստ է աջակցելու Արցախի կառավարությանը, որպեսզի լիարժեք օգտագործվեն հողային ռեսուրսները: Հայաստանում նույնպես պետք է ակտիվացնենք եւ զարգացնենք գյուղատնտեսությունը, քանի որ մեր հողերի մոտավորապես 30 տոկոսը չի օգտագործվում»:

Мы сделаем все, чтобы Арцах стал мощным, сказал армянский премьер
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Овик Абрамян сказал, что «новое правительство Армении сделает все, чтобы Арцах стал мощным во всех сферах».
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, премьер-министр сказал об этом в Степанакерте, подводя итоги первого дня рабочего визита в Арцах.
«Я высоко ценю работу правительства Арцаха: есть двузначный экономический рост, что позволяет развивать экономику, повышать зарплаты, решать социальные проблемы и вопросы безопасности», - отметил Овик Абрамян.
Говоря о совместных программах в сфере сельского хозяйства, премьер сказал:
«Правительство Армении готово поддержать правительство Арцаха, чтобы земельные ресурсы использовались в полной мере. В Армении мы тоже должны активизировать и развивать сельское хозяйство, так как около 30% наших земель не используется».