«Ամեն ինչ անելու ենք Արցախի հզորացման համար», - ասել է ՀՀ վարչապետը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ասել է, որ «Հայաստանի նոր կառավարությունն ամեն ինչ անելու է բոլոր ոլորտներում Արցախի հզորացման համար»:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն՝ վարչապետն այդ մասին ասել է Ստեփանակերտում՝ ամփոփելով Արցախ կատարած աշխատանքային այցի առաջին օրվա արդյունքները:
«Բարձր եմ գնահատում Արցախի կառավարության աշխատանքը. կա երկնիշ տնտեսական աճ, ինչը հնարավորություն է տալիս տնտեսությունը զարգացնել, աշխատավարձերը բարձրացնել, սոցիալական, ինչպես նաեւ անվտանգության խնդիրները լուծել», - նշել է Հովիկ Աբրահամյանը:
Խոսելով գյուղատնտեսության ոլորտում համատեղ ծրագրերի մասին՝ վարչապետն ասել է.
«Հայաստանի կառավարությունը պատրաստ է աջակցելու Արցախի կառավարությանը, որպեսզի լիարժեք օգտագործվեն հողային ռեսուրսները: Հայաստանում նույնպես պետք է ակտիվացնենք եւ զարգացնենք գյուղատնտեսությունը, քանի որ մեր հողերի մոտավորապես 30 տոկոսը չի օգտագործվում»:

“We will spare no effort to make Artsakh stronger”, Armenian PM says
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan said "the Armenian government will spare no effort to make Artsakh stronger in all sectors”.
According to the governmental press service, the PM stated it in Stepanakert summing up the first day of his working visit to Artsakh.
“I highly assess the work of Artsakh government; there is  two-digit economic growth which provides a chance to develop the economy, raise the salaries, solve social as well as security related issues”, said Hovik Abrahamyan.
Speaking about the joint programs carried out in the sector of agriculture the PM said:
“The Armenian government is ready to support Artsakh government to fully use the land resources. We should enable and develop agriculture in Armenia as well, since around 30% of our lands are not used”.