ՀՀԿ-ն բանակցելու մանդատը տվել է Կարեն Կարապետյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հանրապետական կուսակցության խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովն այսօր ասել է, որ «կուսակցության կողմից բանակցություններ իրականացնող լիազորված անձը վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանն է, որ ունի թիմի լիարժեք աջակցությունը»։
«Կարեն Կարապետյանն է այն գործիչը, որը կուսակցության անունից ունի մանդատ ցանկացած կուսակցության հետ բանակցելու եւ ներկայացնելու մեր տեսակետը»,- ասել է Էդուարդ Շարմազանովը Azatutyun.am-ին տված հարցազրույցում։
Անդրադառնալով ՀՀԿ կողմից վարչապետի թեկնածու առաջադրելու հարցին՝ Էդուարդ Շարմազանովը «կոռեկտ չի համարել խոսել այդ մասին՝ թիմը պետք է ունենա միասնական դիրքորոշում»։

Yerevan /Mediamax/. Spokesperson for the Republican Party of Armenia Eduard Sharmazanov has stated today that “acting Prime Minister Karen Karapetyan is the person authorized by the party to conduct negotiations and he has full support of the team”.
“Karen Karapetyan is the man with the mandate to negotiate with any party and represent our point of view,” Sharmazanov said in the interview to Azatutyun.am.
Touching on the nomination of a RPA candidate for Prime Minister, Eduard Sharmazanov considered it “inappropriate to discuss the matter at the moment” because “the team needs to form a unified stance”.