Երեւանում կարեւորել են ՄԱԿ-ի հատուկ զեկուցողի այցը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանի կառավարությունը մեծապես կարեւորում է համագործակցությունը ՄԱԿ մարդու իրավունքների հարցերով զբաղվող կառույցների հետ:
ԱԳՆ-ում նշել են, որ Զոհրաբ Մնացականյանն այս մասին ասել է ՄԱԿ-ի Խաղաղ հավաքների եւ միություններ կազմելու իրավունքի հարցերով հատուկ զեկուցող Կլեման Նյալեցոսի Վուլեի հետ հանդիպմանը:
Երկուստեք կարեւորվել է ՄԱԿ հատուկ զեկուցողի այցը Հայաստան, ինչը լավ առիթ է Հայաստանում տեղի ունեցած վերջին զարգացումներին տեղում ծանոթանալու եւ հետագա փոխգործակցության շրջանակն ուղենշելու համար:
ԱԳՆ ղեկավարը ներկայացրել է բարեփոխումների համապարփակ օրակարգը: Այս գործընթացում զրուցակիցներն ընդգծել են կանանց ու երիտասարդության ներգրավվածության եւ քաղաքացիական հասարակության հետ երկխոսության կարեւորությունը:

Yerevan /Mediamax/. Acting Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan said today that the Armenian government attaches special importance to the cooperation with UN structures dealing with human rights issues.
According to Armenian MFA, Zohrab Mnatsakanyan said this at the meeting with Clement Nyaletsossi Voule, United Nations Special Rapporteur on Rights to Freedom of Peaceful Assembly and of Association.
The sides attached importance to the visit of UN Special Rapporteur to Armenia, which is a great opportunity to get acquainted with the ongoing processes in Armenia and determine further framework of cooperation.
Armenia’s acting FM presented comprehensive agenda of reforms. The sides emphasized the importance of involvement of women and youth, as well as dialogue with civil society.