“Օլիգարխների դեմ պայքարում պետք է ուժեղ լինենք”, ասել է վարչապետը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ "մենք հայտարարել ենք պայքար մոնոպոլիաների, օլիգարխների դեմ":
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր “Իրատես դե ֆակտո” թերթում հրապարակված հարցազրույցում վարչապետն ասել է, որ “այդ պայքարում հաջողության չենք հասնի, եթե բոլորը սլաքն ուղղեն կառավարության, վարչապետի դեմ”:
“Նայեք ու սպասեք, տեսնենք, թե պարոն վարչապետ, ո՞նց ես պայքարելու նրանց դեմ: Այն մարդիկ են սլաքը կառավարության ու ինձ վրա ուղղում, ովքեր հենց այդ օլիգարխներն ու մոնոպոլիստներն են: Հասարակությունն էլ սպասում է` “էս վարչապետը ո՞նց է նրանց գլուխները կոտրելու”: Այսպիսի մոտեցմամբ մենք երբեք արդյունքի չենք հասնի”, - ասել է Տիգրան Սարգսյանը:
Խոսելով ԶԼՄ-ների դերի մասին, վարչապետն ասել է.
“Եթե մարդիկ ցանկանում են, որ այս պայքարը հաջող ընթանա, սլաքը միայն մեր դեմ չպետք է ուղղեն, մեզ քննադատեն ու վարկաբեկեն, այլ նախ եւ առաջ պետք է հասկանան` նման հոդվածներ գրող լրատվամիջոցներն ո՞ւմ շահերն են պաշտպանում, ո՞ւմ թերթերն են դրանք, ովքե՞ր են դրանց ֆինանսավորում, ովքե՞ր են մեր կողքին կանգնած, որ օլիգարխների դեմ պայքարում ուժեղ լինենք”:

«Мы должны быть сильны в борьбе с олигархами», - сказал премьер-министр Армении - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян заявил, что «мы объявили борьбу с монополиями и олигархами».
Как сообщает Медиамакс, в интервью, опубликованном сегодня в газете «Иратес де факто», премьер сказал, что «мы не добьемся успеха в этой борьбе, если все стрелки будут переводиться на правительство и его главу».
«Отношение такое: давайте подождем и посмотрим: как ты, господин премьер, будешь с ними бороться? На правительство и меня переводят стрелки именно те люди, которые и являются олигархами и монополистами. Общество тоже ждет: «и как премьер разможжит им головы?». С таким подходом мы никогда не добъемся результата», - сказал Тигран Саргсян.
Говоря о роли СМИ, премьер заметил:
«Если люди хотят, чтобы эта борьба была успешной, они не должны переводить стрелки только на нас, критиковать и дискредитировать нас. Прежде всего они должны задуматься: чьи интересы защищают СМИ, публикующие подобные статьи, чьи это газеты, кто их финансирует, кто стоит рядом с ними, чтобы мы были сильны в борьбе с олигархами».