«Ժառանգությունն» առաջարկում է ստեղծել հակակոռուպցիոն մարմին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանն այսօր ասել է, որ «Ժառանգությունը» պատրաստ է կոռուպցիայի դեմ պայքարում համագործակցել իշխանությունների հետ, եթե վերջիններս ընդունեն կուսակցության ներկայացրած առաջարկները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Արմեն Մարտիրոսյանն ասել է, որ «Ժառանգությունն» առաջարկում է ստեղծել հակակոռուպցիոն մարմին, որում ընդգրկված կլինեն ընդդիմության եւ հասարակական սեկտորի ներկայացուցիչները:
Ըստ Մարտիրոսյանի՝ այդ մարմնի գործունեությունն էականորեն կազդի կոռուպցիայի դեմ պայքարի արդյունավետության վրա:
«Նախագահի եւ վարչապետի հրավիրած խորհրդակցությունները դեռեւս պայքար չեն կոռուպցիայի դեմ: Դրանք քայլեր են, որոնք կարող են նաեւ քարոզչական նպատակ հետապնդել ընտրությունների նախաշեմին: Եթե իշխանություններն իրոք քաղաքական կամք ունեն կոռուպցիայի դեմ պայքարելու համար, ապա «Ժառանգությունն» իր առաջարկներով հնարավորություն է տալիս իրականացնելու այդ քայլերը»,- ասել է «Ժառանգության» փոխնախագահը:

«Наследие» предлагает создать антикоррупционный орган
Ереван,/Медиамакс/. Заместитель председателя партии «Наследие» Армен Мартиросян заявил сегодня, что партия готова сотрудничать с правительством в сфере борьбы с коррупцией, если власти примут предложения «Наследия».
Как передает Медиамакс, Армен Мартиросян заявил, что «Наследие» предлагает создать антикоррупционный орган, в который войду представители оппозиции и неправительственных организацией
По словам Мартиросяна, работа этого органа существенно повлияет на эффективность борьбы с коррупцией.
«Созываемые президентом и премьером совещания, посвящённые теме борьбы с коррупцией, еще не являются борьбой с этим явлением. Это шаги, которые могут преследовать пропагандистские цели накануне выборов. Если у властей действительно есть политическая воля для борьбы с коррупцией, то предложения «Наследия» дают им возможность осуществить эти шаги»,- сказал Армен Мартиросян.