Տիգրան Համասյանը համերգ է տվել UWC Դիլիջան քոլեջում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: UWC Դիլիջան քոլեջը մարտի 28-ին հյուրընկալել էր հայտնի ջազ-երաժիշտ եւ դաշնակահար Տիգրան Համասյանին:
Տիգրան Համասյանը UWC Դիլիջան քոլեջում հանդես եկավ ինքնատիպ համերգային ծրագրով:
Սա արդեն երկրորդ համերգն էր, որը ս.թ. մարտին կազմակերպվել էր «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի եւ UWC Դիլիջան քոլեջի կողմից՝  նպատակ ունենալով  նպաստել քաղաքի մշակութային կյանքի աշխուժացմանը, ինչպես նաեւ քոլեջի ուսանողներին եւ քաղաքի ակտիվ երիտասարդությանը հնարավորություն ընձեռել վայելելու հայտնի երաժիշտ-կատարողների եւ խմբերի ելույթները:
«Առաջինը հանդես եկավ «Մեծ Բազար»  երաժշտական խումբը, եւ մենք ուրախ ենք, որ այս շարքի համերգները ոգեւորությամբ են ընդունվում թե քոլեջի սաների, թե քաղաքի երիտասարդ բնակիչների կողմից: Նման միջոցառումների կազմակերպումը մի կողմից քոլեջի ուսանողներին հնարավորություն է տալիս ծանոթանալ  հայկական ժամանակակից մշակույթին, մյուս կողմից՝ քաղաքի երիտասարդությունը կարողանում է վայելել հայտնի երաժիշտների կատարումները: Կարծում ենք, Դիլիջանը, որտեղ IDeA հիմնադրամը խոշոր ծրագրեր է իրականացնում, ունի ներուժ դառնալու նաեւ մշակութային միջոցառումների անցկացման վայր»,- ասել է IDeA հիմնադրամի տնօրենի տեղակալ Սերգեյ Թանթուշյանը:

Тигран Амасян выступил в колледже UWC Dilijan - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Знаменитый армянский джаз-музыкант и пианист Тигран Амасян 28 марта посетил колледж UWC Dilijan.
В колледже Тигран Амасян выступил с оригинальной концертной программой.
Это уже второй концерт в этом месяце, организованный фондом «Инициативы развития Армении» (IDeA) и колледжем UWC Dilijan с целью активизировать культурную жизнь города, а также предоставить студентам колледжа и молодежи Дилижана возможность знакомиться с выступлениями известных музыкантов и групп.
«Первой выступила музыкальная группа Medz Bazar, и мы рады, что ученики школы и городская молодежь с воодушевлением воспринимают концерты этого цикла. Организация подобных мероприятий дает возможность студентам колледжа и молодежи Дилижана знакомиться с современным искусством. Дилижан, где фонд IDeA осуществляет крупные проекты, обладает достаточным потенциалом, чтобы стать местом проведения культурных мероприятий», - сказал замдиректора фонда IDeA Сергей Тантушян.