Հայտնի է Սրբադասման արարողությանը ներկա գտնվելու կարգը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների տնօրինությունը հրապարակել է ապրիլի 23-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում Ցեղասպանության նահատակների սրբադասման արարողությանը մասնակցել ցանկացողների համար հատուկ երթուղին:
Ապրիլի 23-ին՝ ժամը 17:00-ից, Երեւանի Բրազիլիայի հրապարակից Էջմիածին կմեկնեն անվճար ավտոբուսներ, որոնք ուղեւորներին կհասցնեն մինչեւ Մայր Աթոռի տարածք, իսկ միջոցառման ավարտին կվերադարձնեն Երեւան:
«Խորհուրդ է տրվում խուսափել սեփական փոխադրամիջոցների օգտագործումից. սեփական ավտոմեքենաներով Էջմիածին մեկնողների տրանսպորտային միջոցները պետք է կայանել Էջմիածնից դեպի Արմավիր տանող ճանապարհահատվածում, որտեղից էլ ցանկացողներին ավտոբուսներով կտեղափոխեն Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին:
Անվտանգության նկատառումներից ելնելով` Մայր Աթոռի տարածք մուտք գործող անձանց արգելվում է` կրել կամ ունենալ քիմիական, պայթուցիկ, հրավառ եւ դյուրավառ նյութեր, զենքի ցանկացած տեսակ եւ դրանց փամփուշտներ, մեծածավալ առարկաներ, այդ թվում՝ մեծ պայուսակներ, տոպրակներ, պարկեր, ճամպրուկներ, ուսապարկեր եւ այլն», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Известен порядок участия в церемонии канонизации жертв Геноцида - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Директорат по организации мероприятий в рамках 100-летней годовщины Геноцида армян опубликовал маршруты для участия в церемонии канонизации жертв Геноцида армян, намеченной на 23 апреля в Первопрестольном Святом Эчмиадзине.
23 апреля с 17:00 с  площади Бразилии в Ереване в Эчмиадзин отправятся бесплатные автобусы, которые доставят желающих к Кафедральному собору в Эчмиадзине, а по завершении мероприятия доставят участников обратно в Ереван.
«Рекомендуется воздержаться от использования частных транспортных средств. Все граждане, которые отправятся в Эчмиадзин на личных транспортных средствах, должны будут припарковать автомобили у развилки, ведущей из Эчмиадзина в Армавир, откуда автобусы доставят желающих в Первопрестольный Святой Эчмиадзин.
Для обеспечения безопасности граждан на территорию Первопрестольного Святого Эчмиадзина запрещен ввоз и ношение химических, взрывных и легковоспламеняющихся материалов, боеприпасов, любого вида оружия и патронов, предметов больших размеров, в том числе хозяйственных и других больших сумок, пакетов, чемоданов, рюкзаков и т.д.»,- говорится в сообщении.
Отмечается, что будет произведен досмотр личных вещей, заносимых на территорию Первопрестольного Святого Эчмиадзина на время проведения мероприятия.