Ոմանց համար կարծես Մյունհաուզենը լինեմ, կատակել է Ռ.Վարդանյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Գործարար եւ բարերար Ռուբեն Վարդանյանը խոստովանել է, որ Հայաստանում մարդկանց երբեմն բավական ժամանակ է հարկավոր իր ծրագրերի էությունը ընկալելու համար:
«Նրանք ինձ լավ են վերաբերվում, բայց երբեմն կարծես Մյունհաուզենը լինեմ նրանց համար: Հայերը շատ իրատես մարդիկ են. երկար ժամանակ փորձում էին հասկանալ, թե ինչի համար եմ Տաթեւում ճոպանուղի կառուցում, իսկ Դիլիջանում՝ միջազգային դպրոց»,- ասել է նա:
Ռուբեն Վարդանյանն այդ մասին ասել է՝ ապրիլի 19-ին տեսակամուրջի միջոցով շփվելով «100 կյանք» նախաձեռնության հրավերով Հայաստան այցելած ռուսաստանցի բլոգերների եւ նրանց հայաստանցի գործընկերների հետ: Երեւանից բացի նրանք եղել են Տաթեւում, Գորիսում, Սեւանում, Դիլիջանում:
Տեսակամուրջի ընթացքում ռուսաստանցի բլոգերներն ասացին, որ այնքան տպավորված են Հայաստանով, որ չեն ուզում հեռանալ: Ռուբեն Վարդանյանն էլ կատակեց, որ կարող է նրանց աշխատանքով ապահովել, քանի որ Հայաստանում շատ անելիքներ կան:
Նա խոստացավ, որ բոլորին շուտով կհրավիրի Արցախ, որտեղ էկոգյուղ է ստեղծվելու: «Միայն թե այնտեղ Wi-Fi կապ չի լինելու, մեկուսանալու եք բնության հետ»,- ծիծաղելով ավելացրեց նա:
Ռուբեն Վարդանյանը բլոգոսֆերայի ներկայացուցիչներին պատմեց IDeA հիմնադրամի ծրագրերի մասին՝ Տաթեւում, Դիլիջանում, Արցախում եւ Գյումրիում:
«Մեր բոլոր ծրագրերի նպատակն այն է, որ Հայաստանը հայտնվի աշխարհի քարտեզի վրա եւ հետաքրքիր դառնա թե՛ հայաստանցիների, թե՛ սփյուռքահայերի, եւ թե՛ օտարերկրացիների համար: Ամենադժվարը մարդկանց համոզելն է, որ նման ծրագրերը կարող են խթանի դեր խաղալ եւ իրապես փոխել իրավիճակը երկրում»,-ասաց նա:

Для некоторых армян я как Мюнхгаузен, пошутил Р.Варданян - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Предприниматель и филантроп Рубен Варданян признался, что жителям Армении часто требуется время, чтобы понять суть его проектов.
«Они относятся ко мне хорошо, но порой я для них как Мюнхгаузен. Армяне очень практичные люди, им приходилось долго вникать, зачем я строю канатную дорогу в Татеве или международную школу в Дилижане»,- сказал он.
Об этом Рубен Варданян сказал 19 апреля в ходе видео-конференции с армянскими и российскими блогерами, посетившими Армению по приглашению проекта «100 жизней». Помимо Еревана, гости побывали в Татеве, Горисе, Севане и Дилижане.
На видео-конференции российские блогеры сказали, что настолько впечатлены Арменией, что не хотят уезжать. В ответ Рубен Варданян пошутил, что может обеспечить их работой, так как в Армении еще многое предстоит сделать.
Рубен Варданян пообещал, что вскоре пригласит блогеров в Арцах, где будет создана
экодеревня. «Только там не будет Wi-Fi, так что вы останетесь наедине с природой»,- смеясь, добавил он.
Рубен Варданян рассказал представителям блогосферы о проектах фонда IDeA в Татеве, Дилижане, Арцахе и Горисе.
«Цель всех наших проектов заключается в том, чтобы Армения появилась на карте мира и стала интересна как для жителей страны и представителей Диаспоры, так и для иностранцев. Сложнее всего убедить людей, что подобные программы могут стать катализатором и менять ситуацию в стране»,- сказал он.