100 LIVES-ը գումար է փոխանցել Նեպալի երկրաշարժից տուժածներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի 100 LIVES («100 Կյանք») նախագիծը $ 100 հազ. է փոխանցել ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամին (UNICEF)՝ Նեպալի ավերիչ երկրաշարժից տուժած երեխաներին օգնելու նպատակով:
Նվիրատվությունն իրականացվում է «Հայերը՝ Նեպալին» խորագրով մարդասիրական ակցիայի շրջանակում,  որով կոչ է արվում հայկական կազմակերպություններին միանալ նախաձեռնությանը  եւ աջակցել  երկրաշարժից տուժած երեխաներին օգնելու UNICEF-ի ջանքերին:
«Նեպալում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժը զգալի վնաս է պատճառել հարուստ պատմություն ունեցող այդ երկրին: Մեր ցավակցությունն ենք հայտնում բոլոր նրանց, ովքեր տուժել  են այդ ահավոր աղետից: 100 LIVES-ը նախաձեռնվել է որպես մարդասիրական նախագիծ, եւ մենք չենք կարող անտարբեր լինել,  երբ մարդիկ տառապում են: Հենց նման դեպքերում են դրսեւորվում մարդկային ոգու լավագույն  հատկությունները, եւ ես ողջ աշխարհի հայերին հորդորում եմ միանալ  նախաձեռնությանն ու իրենց աջակցությունը ցուցաբերել տուժածներին»,- ասել է IDeA հիմնադրամի եւ 100 LIVES-ի համահիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանը:
«Մեր ժողովուրդը  շատ լավ է ծանոթ նման աղետների պատճառած ցավին, եւ գիտի նաեւ գնահատել օգնության մեկնած ձեռքը: Մենք միշտ շնորհակալ ենք եղել բոլոր նրանց, ովքեր օգնեցին մեզ 1988թ. աղետալի երկրաշարժի ժամանակ: Ողջ աշխարհն է աջակցում Նեպալի ժողովրդին, եւ մենք նույնպես անմասն չենք կարող մնալ: Այդ իսկ պատճառով որոշեցինք գումարը փոխանցել UNICEF-ին, որն օգնում է երկրաշարժից տուժած երեխաներին»,- իր հերթին նշել է IDeA հիմնադրամի գլխավոր տնօրեն Արմեն Գեւորգյանը:
Նեպալի երկրաշարժից տուժածներին աջակցելու համար հնարավոր է ուղիղ նվիրատվություն կատարել՝ այցելելով այստեղ:

100 LIVES donates money to people affected by Nepal earthquake - Mediamax.am
Yerevan. Mediamax. 100 LIVES project implemented by Initiatives for Development of Armenia (IDeA) Foundation transferred USD100 thousand to the UNICEF to help children affected by the major earthquake in Nepal.
The sum was donated within “Armenia to Nepal” humanitarian campaign which calls upon the Armenian organizations to join the initiative to support UNICEF’s efforts to help the children in Nepal.
“The devastating earthquake in Nepal has considerably damaged the country rich in history. We express our condolence to all those who were hit by the disaster. 100 LIVES was initiated as a humanitarian project and we can’t neglect people’s suffering. It is in such cases that the best human traits are demonstrated, and I call upon all the Armenians in the world to join the initiative and support the people affected by the disaster”, said Co-Founder of IDeA Foundation and 100 LIVES Ruben Vardanyan.
“Our people is well aware of the sorrow of such disasters and knows how to appreciate the helping hand. We have always been thankful for all those who helped us during the devastating earthquake in 1988. The whole world is aiding the Nepalese people and we can’t but take part in it, which is why we decided to transfer money to the UNICEF which helps children hit by the earthquake”, CEO of IDeA Foundation Armen Gevorgyan noted in his turn.