Մասիսում մեկնարկել է «Ջերմ Սուրբ ծնունդ» ակցիան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մասիս քաղաքում դեկտեմբերի 25-ին մեկնարկել է «Ջերմ Սուրբ ծնունդ» բարեգործական ակցիան, որն ուղղված է երեխաներ ունեցող ընտանիքների աջակցությանը:
Կազմակերպիչներն են Adibekyan Family Foundation for Advancement բարեգործական կազմակերպությունը եւ Մասիսի զարգացման հիմնադրամը:
Բարեգործական ակցիան անցկացվում է դեկտեմբերի 25-ից մինչեւ հունվարի 7-ը: Ամանորյա նվերներ կստանան Մասիսում բնակվող ընտանիքներ, ովքեր փոքրիկի են սպասում, ունեն նորածին եւ մինչեւ 16 տարեկան երեխաներ, ինչպես նաեւ հաշմանդամություն ունեցող երեխաների ընտանիքներն ու մանկապարտեզները:
Նվերը ընտրվում է՝ հաշվի առնելով ընտանիքի անհատական կարիքները: Նվերների թվում են մանկական հագուստն ու կոշիկները, նորածին երեխայի խնամքի պարագաները, զանազան մանկական պարագաները, խաղալիքները եւ զարգացնող խաղերը:
Յուրաքանչյուր ընտանիք առանձին ուշադրության կարժանանա: Օրինակ` Ամանորի օրերին երեխայի ծնունդն ակնկալող ընտանիքներին Մասիսի զարգացման հիմնադրամի կամավորները նվեր կհանձնեն ծննդատնից դուրս գրվելու պահին, իսկ հաշմանդամություն ունեցող երեխաների ընտանիքները նվերները ստացել են դեկտեմբերի 25-ին՝ տոնական համերգի ժամանակ:
Adibekyan Family Foundation for Advancement բարեգործական կազմակերպության հիմնադիր Գագիկ Ադիբեկյանն ասել է. «Բարեգործությունը պետք է ուղղված լինի երեխաներին՝ նրանց կրթության ու դաստիարակության վրա: Մեր խնդիրն է Հայաստանում աճեցնել մի նոր սերունդ, որին կկարողանանք փոխանցել երկրի ժառանգությունը: Միայն մեզանից է կախված, թե ինչպիսին կդառնան մեր երեխաները: Օգնելով այսօր երեխաներ մեծացնող ընտանիքներին, մենք ներդրում ենք կատարում Մասիսի եւ Հայաստանի զարգացման մեջ»:
Մասիսի զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Ստեփան Հովհաննիսյանը նշել է. «Անցած տարի մենք սկսել ենք Մասիսի բնակիչների հետ միասին քաղաքում ամանորյա եւ Սուրբ Ծննդյան միջոցառումներ անցկացնել, իսկ այս տարի շարունակում ենք այդ հիանալի ավանդույթը: Կարեւոր է, որպեսզի մարդիկ միավորվեն ընդհանուր բարի գործի շուրջ»:
«Ջերմ Սուրբ Ծնունդ» ակցիան Adibekyan Family Foundation for Advancement-ի եւ Մասիսի զարգացման հիմնադրամի՝ Ամանորյա եւ Սուրբ Ծննդյան տոներին նվիրված ընդհանուր ծրագրի մաս է կազմում:
Ամանորյա միջոցառումներին հրավիրված են նաեւ Դիլիջանի ու Էջմիածնի երիտասարդական ակումբների եւ համայնքային կենտրոնների ներկայացուցիչներ:

В Масисе стартовала благотворительная акция «Теплое Рождество» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. 25 декабря в городе Масис стартовала благотворительная акция «Теплое Рождество», направленная на поддержку семей с детьми.
Организаторами выступают благотворительная организация Adibekyan Family Foundation for Advancement и Фонд развития Масиса.
Благотворительная акция проходит с 25 декабря по 7 января. Новогодние подарки получат семьи Масиса, ожидающие появление ребенка, с новорожденными и детьми в возрасте до 16 лет, а также семьи детей с инвалидностью и детские сады.
Подарок выбирается исходя из индивидуальных потребностей семей. Это может быть детская одежда и обувь, предметы ухода за новорожденными, аксессуары для малышей, игрушки и развивающие игры.
Каждой семье будет уделено отдельное внимание при поздравлении. Например, семьям, ожидающим появление ребенка в период новогодних праздников, волонтеры Фонда Развития Масиса вручат подарок при выписке из роддома, а семьи с детьми с инвалидностью получили подарки во время праздничного концерта 25 декабря.
Гагик Адибекян, основатель благотворительной организации Adibekyan Family Foundation for Advancement: «Благотворительность должна быть нацелена на детей, на их воспитание и образование. Наша задача -- вырастить новое поколение в Армении, которому сможем передать наследие страны, и только от нас зависит, какими вырастут наши дети. Помогая сегодня семьям с детьми, мы вносим вклад в развитие и Масиса, и Армении».
Исполнительный директор Фонда развития Масиса Степан Оганнисян отметил: «В прошлом году мы начали вместе с жителями Масиса проводить в городе рождественские и новогодние мероприятия, а в этом году продолжаем эту замечательную традицию. Важно, чтобы люди объединялись, делая общее доброе дело».
Акция «Теплое Рождество» -- часть программы, организованной Adibekyan Family Foundation for Advancement и Фондом развития Масиса в новогодние и рождественские праздники. C 24 по 30 декабря в городе состоится концерт, новогодняя елка, литературно-музыкальный вечер, новогодний карнавал и другие мероприятия, цель которых – объединить жителей города. --0--