Վիգեն Սարգսյանը ցավակցել է Տու-154-ի կործանման կապակցությամբ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այսօր այցելել է ՌԴ դեսպանություն եւ ցավակցություն հայտնել Սեւ ծովում ՌԴ պաշտպանության նախարարության Տու-154 օդանավի կործանման կապակցությամբ:
Վիգեն Սարգսյանը փոխանցել է ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուին ուղղված ցավակցական ուղերձը:
«Ցավալի է գիտակցել, որ ահավոր ողբերգությունը տասնյակ մարդկային կյանքեր է խլել, զոհվել են օդանավի փորձառու անձնակազմը, զինծառայողներ,  Ալեքսանդրովի անվան երգի եւ պարի անսամբլի արտիստները, շնորհալի լրագրողներ:
Անդառնալի կորստի կապակցությամբ իմ խորին ցավակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, զոհվածների հարազատներին եւ մերձավորներին, ՌԴ զինված ուժերի անձնակազմին, Ռուսաստանի Դաշնության ամբողջ եղբայրական ժողովրդին»,-ասված է Վիգեն Սարգսյանի ցավակցական ուղերձում:

Виген Саргсян выразил соболезнования в связи с крушением Ту-154 - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Виген Саргсян сегодня посетил посольство РФ в Ереване, чтобы выразить соболезнования по случаю крушения в Черном море самолета Ту-154 минобороны России.
Виген Саргсян передал министру обороны РФ Сергею Шойгу послание с соболезнованиями.
«Тяжело  осознавать, что страшная трагедия унесла жизни десятков людей, погиб опытный экипаж самолета, военнослужащие, артисты Ансамбля им. Александрова, талантливые журналисты.
В связи с необратимой потерей выражаю свои глубочайшие соболезнования Вам, родным и близким погибших, личному составу ВС России, всему братскому народу Российской Федерации», - говорится в послании Вигена Саросяна.