ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում նշել են Հայկական բանակի 25-ամյակը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ բանակի կազմավորման 25-ամյակի առթիվ ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում կազմակերպվել է պաշտոնական ընդունելություն:
ՆԱՏՕ-ում ՀՀ առաքելության ղեկավար, դեսպան Արմեն Եդիգարյանն անդրադարձել է ՀՀ Զինված ուժերի ստեղծման պատմությանն ու քառորդդարյա ճանապարհին, Հայաստանի որդեգրած միջազգային ռազմաքաղաքական համագործակցության ուղենիշներին, Հայոց բանակում ընթացող բարեփոխումների գործընթացին, Ազգ-բանակ հայեցակարգին:
Խոսելով Հայաստան-ՆԱՏՕ հարաբերությունների մասին՝ դեսպանը վստահություն է հայտնել, որ դրանք ապագայում էլ կշարունակեն զարգանալ կայուն եւ փոխշահավետ կերպով, հաղորդում են ԱԳՆ-ից:

Yerevan /Mediamax/. An official reception was organized at NATO Headquarters, devoted the 25th anniversary of formation of the Armenian Armed Forces.
Head of Armenian Mission in NATO, Ambassador Armen Edigaryan touched upon the history of formation of the Armenian Armed Forces and its development in 25 years, guidelines of international strategic cooperation, adopted by Armenia, process of implementation of reforms in the Armenian Army and Nation-Army concept.
Speaking about Armenia-NATO relations, Armen Edigaryan expressed conviction that those would continue to develop in the future in a consistent and mutually beneficial way, Armenian MFA reports.