Ընտրությունների օրը Դիլիջանում հռչակված է «Բարի գործերի օր» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 2-ին Դիլիջանի համայնքային կենտրոնը (ԴՀԿ) հանդես կգա «Բարի գործերի օր» նախաձեռնությամբ:
Հայաստանն առաջին անգամ կմիանա համաշխարհային այս նախաձեռնությանը, որը միավորում է բարի գործեր կատարող մարդկանց:
«Այս արշավի իրականացման գաղափարը վաղուց էր ծագել, եւ երբ Դիլիջանի համայնքային կենտրոնի կամավորները առաջարկեցին միանալ համաշխարհային այս արշավին, հաճույքով օժանդակեցինք նրանց»,- ասել է կենտրոնի ղեկավար Վասիլի Բարդադիմովը:
Ապրիլի 2-ին Դիլիջանում կկայանան հետեւյալ միջոցառումները՝ թղթյա լապտերիկների պատրաստման ուսուցանում երեխաների համար, նկարազարդում քաղաքի եւ Շամախյան թաղամասի պատերի վրա, կարիքավոր ընտանիքների համար հագուստի հավաքագրում, անցորդներին ոգեշնչող եւ ուրախ բացիկների հանձնում, երեխաների համար ընթերցանության կազմակերպում գրադարանում, աղբահանության կազմակերպում, Դիլիջանի 5-րդ դպրոցի համար գրքերի հավաքագրում:
Ակնկալվում է արշավին 100-ից ավելի դիլիջանցի կամավորների մասնակցություն:
«Բարի գործերի օր» նախաձեռնությունն առաջին անգամ կայացել է 2007 թվականին Իսրայելում: 2016 թվականին այս ակցիային մասնակցել է 1 500 000 մարդ 75 երկրներում:

2 апреля в Дилижане, помимо выборов, пройдет и «День добрых дел» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 2 апреля по инициативе Dilijan Community Center (DCC) в Дилижане пройдет День добрых дел.
Армения впервые присоединится к этой глобальной благотворительной акции.
«Идея проведения подобного мероприятия витала в воздухе давно, и когда волонтеры Dilijan Community Center предложили поучаствовать в глобальной акции «День добрых дел», мы с удовольствием их поддержали и помогли составить программу», - сказал директор DCC Василий Бардадымов.
В течение всего дня волонтеры будут разрисовывать городские стены в районе Шамахян, собирать одежду для нуждающихся семей и книги для школы №5, раздавать прохожим веселые открытки, читать детям в библиотеке, убирать мусор и сажать деревья, а также учить всех желающих делать бумажные фонарики.
Ожидается, что в акции примут участие более 100 волонтеров из Дилижана.
«День добрых дел» впервые прошел в 2007 году в Израиле. В 2016 году в акции приняли участие 1 500 000 человек из 75 стран.