Հայաստանում ԱՄՆ ներկա եւ նախկին դեսպանների «վերամիավորումը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպայի ու Եվրասիայի հարցերով ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականի պաշտոնակատար Ջոն Հեֆերնը իր Թվիթերում լուսանկար է հրապարակել, որը վերնագրել է «Ներկա եւ անցյալը վերամիավորվել են»:
Լուսանկարում Հայաստանում ԱՄՆ ներկայիս դեսպան Ռիչարդ Միլսն է, Հայաստանում ԱՄՆ նախկին դեսպան Մարի Յովանովիչը, որն այժմ գլխավորում է ԱՄՆ դեսպանությունն Ուկրաինայում եւ ինքը՝ Ջոն Հեֆերնը, որը դեսպան էր Հայաստանում 2011-2014թթ:
Կարելի է ենթադրել, որ Եվրոպայի ու Եվրասիայի տարածաշրջաններում ԱՄՆ դեսպանները հավաքվել էին Վաշինգտոնում խորհրդակցության նպատակով:

Former and current U.S. Ambassadors to Armenia “reunite” - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. U.S. Principal Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs John Heffern posted a photo on his Twitter with the title “Present and past reunited”.
The photo features current U.S. Ambassador to Armenia Richard Mills, former U.S. Ambassador to Armenia Marie Yovanovitch, who now heads the U.S. Embassy in Ukraine, and John Heffern himself, who was the Ambassador to Armenia in 2011-2014.
It’s fair to assume that the U.S. Ambassadors in the European and Eurasian region gathered for a meeting in Washington.