Սերժ Սարգսյանը ցավակցել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյին՝ Մանչեստեր Արենայում տեղի ունեցած ահաբեկչական պայթյունի կապակցությամբ, որն ավելի քան երկու տասնյակ մարդկանց մահվան ու բազմաթիվ վիրավորների պատճառ է դարձել:
«Կորստի այս դժվարին պահին իմ զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին եւ զոհվածների ընտանիքներին՝ մաղթելով ուժ եւ ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում։
Հայաստանը խստորեն դատապարտում է նման անմարդկային գործողությունները եւ վճռական է համատեղ ուժերով շարունակելու պայքարը բռնության եւ ահաբեկչության դեմ»,- ասված է հեռագրում:

Armenian President sends letter of condolences to British PM - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan sent a letter of condolences to British Prime Minister Teresa May on the terror blast at Manchester Arena, which took lives of about 20 people, while many were injured.
“I share the grief of loss and express my full support towards friendly people of the United Kingdom and families of the victims, wishing you all strength, courage and soonest recovery for the injured.
Armenia strictly condemns similar inhumane actions, being committed to continuous cooperation in fight against violence and terrorism,” the letter reads.