Հայաստանի եւ Ռուսաստանի ԱԻՆ-ները կհամագործակցեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանն ու ՌԴ ԱԻ նախարար Վլադիմիր Պուչկովը Մոսկվայում ստորագրել են համագործակցության հուշագիր:
ՀՀ ԱԻՆ-ում նշել են, որ հուշագրի շրջանակում նախատեսվում է մշակել եւ իրականացնել տարերային եւ տեխնածին աղետների կանխարգելման եւ դրանց հետեւանքների վերացման համատեղ ծրագրեր:
Հուշագրով նախատեսվում է նաեւ երկկողմ աջակցել Հայ-ռուսական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի գործունեությանը, ինչպես նաեւ աղետներից բնակչության պաշտպանության ոլորտին առնչվող տեղեկատվության եւ տեխնոլոգիաների փոխանակմանը:
Դավիթ Տոնոյանը մասնակցել է նաեւ «Հավաքական անվտանգություն 2017» միջազգային ցուցահանդեսին, որին ներկայացված է ավելի քան 100 երկիր:

МЧС Армении и России подписали меморандум о сотрудничестве - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министры по чрезвычайным ситуациям Армении и Росиии Давид Тоноян Владимир Пучков подписали в Москве меморандум о сотрудничестве.
В МЧС Армении отметили, что меморандумом предусмотрена разработка и реализация совместных проектов по предупреждению стихийных и техногенных бедствий и устранению их последствий.
Также предусматривается поддерживать деятельность Армяно-российского центра гуманитарного реагирования, а также обмен информацией и технологиями, связанными со сферой защиты населения от бедствий.
Давид Тоноян принял также участие в международной выставке «Коллективная безопасность 2017», на которой было представлено более 100 стран.