Դավիթ Տոնոյանը խոսել է հայ-ռուսական կենտրոնի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում այսօր մեկնարկել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ պետությունների արտակարգ իրավիճակները համակարգող խորհրդի 10-րդ նիստը, որին մասնակցում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
ԱԻՆ-ում նշել են, որ նիստի ընթացքում քննարկվել է ոլորտին առնչվող հարցերի լայնածավալ փաթեթ՝ արտակարգ իրավիճակների դեպքում միջազգային կազմակերպությունների հետ համագործակցությունը, հատուկ-տակտիկական ուսումնավարժանքների եւ այլ միջոցառումների համատեղ անցկացումը, 2017թ. պլանին համապատասխան փոխգործունեության արդյունքները, 2018- 2020 թթ. փոխգործունեության համակարգման պլանի նախագիծը եւ այլն:
Դավիթ Տոնոյանը նիստում խոսել է ՀՀ ԱԻՆ հայ-ռուսական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի գործունեության, կարողությունների եւ տարածաշրջանում աղետներին արձագանքելու լայն հնարավորությունների եւ կենտրոնի կարողությունները զարգացնելու հեռանկարի մասին:
Նախարարը մասնակցելու է նաեւ Բելառուսում «Ճառագայթային վթարներին հակազդման» հրամանատարաշտաբային վարժանքներին, որոնք կանցկացվեն հոկտեմբերի 18-19-ը:

Давид Тоноян принял участие в заседании Координационного совета ОДКБ - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В Минске сегодня стартовало заседание координационного совета по чрезвычайным ситуациям государств-членов Организации договора о коллективной безопасности (ОДКБ), в котором принимает участие министр по чрезвычайным ситуациям Армении Давид Тоноян.
В МЧС отметили, что на заседании обсуждался широкий спектр вопросов: сотрудничество с международными организациями в случае чрезвычайных ситуаций, совместное проведение специальных учебно-тактических учений и других мероприятий, результаты взаимодействия в соответствии с планом на 2017 год, проект координации сотрудничества на 2018-2020 гг. и т.д.
Давид Тоноян говорил на заседании о деятельности Армяно-российского центра гуманитарного реагирования МЧС Армении.
Министр также примет участие в в командно-штабных учениях «Противостояние радиационным авариям» 18-19 октября в Беларуси.