Դավիթ Տոնոյանն այցելել է Սոչիի փրկարարական ջոկատներ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանը, որն այս օրերին Սոչիում մասնակցում է Ներդրումային 17-րդ ֆորումին, այցելել է ՌԴ ԱԻ նախարարության տեղի ստորաբաժանումներ:
ԱԻՆ-ում նշել են, որ նախարարը եղել է 2014թ. ՌԴ-ում լավագույնը ճանաչված Օլիմպիական այգու անվտանգությունն ապահովող թիվ 19 հրշեջ-փրկարարական ջոկատում, ՌԴ ԱԻՆ Հարավային շրջանի որոնողափրկարարական ջոկատում:
Դավիթ Տոնոյանն այցելել է նաեւ ՌԴ ԱԻՆ օպերատիվ շտաբ եւ Ճգնաժամային իրավիճակների կառավարման կենտրոնի Սոչիի մասնաճյուղ, որը հիմնվել է 2014թ.՝ Օլիմպիական խաղերի նախապատրաստական եւ անվտանգության ապահովման աշխատանքների շրջանակում:
Ստորաբաժանումը հագեցած է ամենաժամանակակից սարքավորումներով եւ տեխնոլոգիաներով, որոնց շնորհիվ իրականացվում է օպերատիվ իրավիճակի (այդ թվում՝ տիեզերական) շուրջօրյա մոնիթորինգ: Կենտրոնը միացված է «Անվտանգ քաղաք» համակարգին, որը հնարավորություն է տալիս իրավիճակին հետեւել քաղաքում տեղադրված տեսախցիկների միջոցով:

Давид Тоноян посетил спасательные отряды Сочи - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр по чрезвычайным ситуациям Армении Давид Тоноян, участвующий в инвестиционном форуме в Сочи, посетил местные подразделения МЧС России.
В МЧС Армении отметили, что министр посетил 19-й пожарно-спасательную часть по охране Олимпийского парка, которая была признана лучшей в России в 2014 году.
Давид Тоноян посетил также оперативный штаб МЧС России и Сочинский филиал Центра управления кризисных ситуаций, который был учрежден в рамках подготовительных работ по обеспечению безопасности на Олимпийских играх 2014 года.
Подразделение оснащено современным оборудованием и технологиями, благодаря которым реализуется круглосуточный (в том числе космический) мониторинг оперативной ситуации. Центр подключен к системе «Безопасный город», которая позволяет отслеживать ситуацию с помощью размещенных в городе видеокамер.