Սերժ Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վլադիմիր Պուտինի հետ
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ կառավարության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ` շնորհավորելով նրան ծննդյան 59-ամյակի առթիվ:
ՀՀ նախագահը նաեւ շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ  կառավարության նախագահին, որում, մասնավորապես ասված է.
“Գոհունակությամբ կարող եմ նշել, որ հայ-ռուսական ռազմավարական համագործակցության հարցերը մշտապես գտնվել են Ձեր սեւեռուն ուշադրության ներքո: Դժվար է գերագնահատել Ձեր անձնական ներդրումը փոխադարձ աջակցության ու համագործակցության վրա հիմնված հայ-ռուսական դաշնակցային փոխգործակցությունը եւ գործընկերությունը բոլոր ուղղություններով զարգացնելու մեջ: Այն բխում է Հայաստանի եւ Ռուսաստանի ժողովուրդների շահերից եւ նպաստում Հարավային Կովկասում անվտանգության եւ կայունության պահպանմանը:
Բարձր եմ գնահատում մեր միջեւ ստեղծված անձնական վստահելի եւ սերտ հարաբերությունները, որոնք, անկասկած, նպաստում են եւ կնպաստեն ի շահ մեր պետությունների ժողովուրդների կայացվող կարեւոր պայմանավորվածությունների հետագա իրագործմանը: Հուսով եմ, որ այդ կառուցողական երկխոսությունը կշարունակվի Երեւանում եւ Մոսկվայում նոր հանդիպումների ժամանակ”:

Серж Саргсян провел телефонную беседу с Владимиром Путиным - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян провел сегодня телефонную беседу с премьер-министром России Владимиром Путиным и поздравил его с 59-летием.
Глава армянского государства направил руководителя российского правительства поздравительное послание, в котором, в частности, говорится:
“С удовлетворением могу отметить, что вопросы армяно-российского стратегического сотрудничества постоянно находились в центре Вашего внимания. Трудно переоценить Ваш личный вклад в развитие по всем направлениям армяно-российских союзнических отношений и партнерства, основанных на взаимной поддержке и сотрудничестве. Это исходит из интересов народов Армении и России и способствует сохранению стабильности и безопасности на Южном Кавказе.
Высоко ценю установленные между нами личные доверительные и тесные отношения, которые, несомненно, способствуют и будут способствовать дальнейшей реализации договоренностей между нашими государствами.