Իէն Գիլանը եւ Թոնի Այոմին ողջունել են Գյումրիի երաժշտական դպրոցի հիմնարկեքը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Deep Purple-ի վոկալիստ Իէն Գիլանը եւ կիթառահար Թոնի Այոմին ողջունել են Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի կառուցման մեկնարկի մասին լուրը:
Այսօր Գյումրիում տեղի է ունեցել թիվ 6 երաժշտական դպրոցի հիմնարկեքի պաշտոնական արարողությունը:
Մեդիամաքս-ին ուղարկված հաղորդագրության մեջ Իէն Գիլանը նշել է, որ իր համար «մեծ պատիվ է այդ նախագծի մի փոքր մասը լինել»:
«Ես գիտեմ, թե ինչ հսկայական աշխատանք եք դուք եւ շատերը կատարել, որպեսզի սա իրականություն դառնա: Եվ ահա մենք տեսնում ենք, որ աշխատանքը սկսված է, երաժշտության վերածննդի համար հիմք է դրվում:
Ես արդեն լսում եմ դաշնամուրի ստեղների եւ ջութակի լարերի հնչյունները, կիթառի եւ հարվածային գործիքների ձայները, գործիքներին տիրապետելու փորձեր անող աշակերտների սրտի դողը եւ հիասթափության արցունքները», - նշել է Իէն Գիլանը:
Իր ուղերձում Թոնի Այոմին «հրաշալի» է անվանել դպրոցի կառուցման մեկնարկի մասին լուրը:
«2009 թվականին Հայաստան այցը անմոռանալի հետք է թողել իմ հիշողության մեջ: Ձեր ջերմությունը եւ հյուրընկալությունը անհնար է մոռանալ: Հուսով եմ, որ նոր դպրոցը շատ երեխաներին կոգեշնչի երաժշտությամբ զբաղվել, ընդ որում ոչ միայն ամենատաղանդավորներին: Հիմա ես զբաղված եմ Black Sabbath-ի նոր ալբոմի ձայնագրությամբ, սակայն հուսով եմ ներկա գտնվել դպրոցի բացման արարողությունը», - ասել է Թոնի Այոմին:

Иэн Гиллан и Тони Айомми привеоствовали начало строительства музыкальной школы в Гюмри - Mediamax.am
6935 просмотров
Иэн Гиллан и Тони Айомми привеоствовали начало строительства музыкальной школы в Гюмри
Ереван/Медиамакс/. Вокалист Deep Purple Иэн Гиллан и гитарист Black Sabbath Тони Айомми приветствовали весть о начале строительства музыкальной школы N 6 в Гюмри.
Сегодня в Гюмри прошла официальная церемония закладки памятной капсулы в фундамент здания школы.
В своем послании, направленном в Медиамакс, Иэн Гиллан отметил, что для него является «большой честью быть маленькой частью этого проекта».
«Я знаю, какую большую работу вы и многие другие проделали для того, чтобы это стало реальностью. И вот мы видим: работа начата, закладывается фундамент для возрождения музыки. Я уже слышу звучание клавиш пианино и струн скрипки, звуки гитары и барабанов, дрожь в сердцах и слезы разочарования учеников, пытающихся овладеть инструментами», - отметил Иэн Гиллан.
Тони Айомми назвал «замечательной» новость о том, что строительство школы началось.
«Поездка в Армению в 2009 году оставила неизгладимый след в моей памяти. Вашу теплоту и гостеприимство невозможно забыть. Надеюсь, что новая школа вдохновит многих детей к занятиям музыкой, причем не только самых одаренных, но и тех, для кого музыка может стать своего рода терапией. В настоящее время я занят записью нового альбома Black Sabbath, но надеюсь присутствовать на церемонии открытия школы в будущем году», - сказал Тони Айомми.